وقایع یمن

ارتش یمن: متجاوزان ۵۰۵ بار آتش‌بس را نقض کردند؛ صبر ما طول نخواهد کشید

– اخبار بین الملل –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، "یحیی سریع" سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن گفت که ائتلاف متجاوز سعودی و مزدورانشان به نقض آتش‌بس و عدم پایبندی به اجرای اولین مرحله طرح آرایش مجدد نیروها در الحدیده ادامه می دهند و طی ۴۸ ساعت گذشته ۵۰۵ بار آتش‌بس را نقض کردند.

وی از سازمان ملل و نماینده ویژه سازمان ملل خواست که در قبال عدم پایبندی ائتلاف متجاوز سعودی و مزدورانش به آتش‌بس و قطعنامه شورای امنیت و کشتار کودکان و زنان بیگناه یمنی مواضعی قاطعانه اتخاذ کنند.

این فرمانده یمنی به متجاوزان درباره پیامدهای ادامه لجبازی و عدم پایبندیشان به اجرای توافق سوئد و قطعنامه شورای امنیت هشدار داد.

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که صبر نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور و خویشتنداری آن‌ها طول نخواهد کشید و اگر متجاوزان به نقض آتش‌بس ادامه دهند واکنش ما دردناک و سخت خواهد بود.

وی گفت که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی ۴۷ بار تعدادی از استان‌های یمن را بمباران کردند.

سریع اظهار داشت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دو بار عملیات مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی برای پیشروی در منطقه "الربوعه" در عسیر را به شکست کشانند.

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز پنجشنبه با یک فروند موشک زلزال ۱ مراکز تجمع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در جبهه "الجدعان" واقع در بخش "صراوح" در استان مأرب را هدف قرار داد.

وزیر دفاع یمن: آماده‌‌تر از هر زمانی هستیم/ یمن گورستان متجاوزان است

شهادت ۳ عضو یک خانواده یمنی در حملات عربستان

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن چهار عملیات منحصر به فرد علیه متجاوزان در مناطق مختلف انجام دادند که بر اثر این عملیات‌ها ده‌ها تن از متجاوزان کشته و زخمی شدند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست‌های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات هیچ نتیجه‌ای به‌جز قربانی شدن میلیون‌ها انسان بیگناه و ویران شدن زیرساخت‌های حیاتی یمن نداشته است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن