نعیم قاسم: در رویارویی فراگیر با آمریکا هستیم؛ حادثه نیوزیلند برگرفته از افکار ترامپ است

– اخبار بین الملل –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود در مراسمی در شهرک "قبریخا" در جنوب این کشور گفت: آمریکا امروز سرکرده ظالمان در جهان است. شما هیچ گونه انحراف یا فساد یا کشتار یا جرم یا نقض حقوق بشر یا ویران کردن آب و خاکی را نمی بینید که آمریکا در آن دست نداشته باشد و در پس پرده آن نباشد. آمریکا این اقدامات را یا مستقیم یا به طور غیرمستقیم از طریق ابزارها و مزدوران خود انجام می دهد زیرا می خواهد بر جهان سلطه یابد. در نتیجه، رویکردهای فکری و سیاسی دیگران هرچه که باشد، آمریکا به دیدگاه یا نظرات یا برداشت های دیگران احترامی نمی گذارد.

نعیم قاسم اظهار داشت: «آمریکا فقط به فکر زندگی خودش است لذا در تعبیرها و سخنان روسای جمهور آمریکا می شنویم که همواره می گویند که این موضع گیری فلان کشور یا موضعگیری فلانی به نفع مالیات دهندگان آمریکایی است. یعنی به خاطر ملت آمریکا می تواند (بمباران) ناکازاکی و هیروشیما روی دهد و بمب های هسته ای ساخته شود که صدها هزار نفر را می کشد. یعنی به خاطر ملت آمریکا می تواند یمن و عراق و فلسطین و سوریه و افغانستان و هر کشوری در جهان ویران شود و حتی به ونزوئلا و دیگر مناطق حمله شود. همه اینها برای اینکه ملت آمریکا با رهبران ظالم خود در آسودگی و راحتی زندگی کنند؛ حتی اگر این امر به معنای از بین رفتن همه انسانها باشد».  

وی افزود: «آنها (دشمنان) می خواهند که ما در همه چیز برده آنها باشیم اما خداوند نمی پذیرد که ما برده باشیم. درنتیجه باید آزاده باشیم و سرزمین خویش را آزاد کنیم و در برابر هرگونه استعمارگر و متجاوز برای حفظ کرامت و تربیت نسل های آینده خود بایستیم».

شیخ نعیم قاسم گفت که ما در یک رویارویی واقعی با آمریکا به سرمی بریم. این رویارویی نظامی نیست بلکه سیاسی و فرهنگی و اجتماعی است. در برخی موارد ممکن است به شیوه های مختلف مستقیم یا غیر مستقیم و یا نظامی باشد. اما رویارویی با آمریکا بدون استثناء در همه ابعاد است.آمریکایی ها جنگ سخت و نرم و دیگر اشکال جنگ را در هم آمیخته اند و امروز ما با جنگ های متنوعی روبرو هستیم که آمریکا و اسرائیل و طرف های منحرف بین المللی برای فشار بر ما آن را به راه انداخته اند تا اینکه ما در مواضع مختلف خود خواه در زمینه فرهنگی یا اجتماعی یا اقتصادی یا نظایر آن ضربه بخوریم.

نعیم قاسم: آمریکا نمی‌تواند موضع ما را تغییر دهد

 

نعیم قاسم: نقشه‌های آمریکا برای سوریه نقش بر آب شد

دبیرکل حزب الله گفت: تحریم های آمریکا علیه مقاومت بحشی از جنگ است اما آیا مقدر شده که آمریکا موفق شود؟ البته که نه. زیرا صبر و آمادگی ما بخشی لاینفک از رویارویی است که به خواست خداوند در آن پیروز خواهیم شد چرا که حق با ما است و ما صاحب سرزمین و کرامت و آینده روشن هستیم. اما باید تلاش و مبارزه و مقاومت کنیم. ضرورتا هر تصمیمی که آمریکا می گیرد، عملی نمی شود. تجربه های زیادی در این باره پیش روی ما است. آنها تصمیم گرفتند که سوریه را ویران و سوریه را از محور مقاومت جدا کرده و به سمت اسرائیل ببرند اما هشت سال گذشته و سوریه استوار و پابرجا در محور مقاومت باقی ماند. از دهها سال پیش می خواستند که فلسطین را به رژیم صهیونیستی اختصاص دهند اما تاکنون نتوانسته اند اینکار را بکنند و به خواست خداوند در آینده هم نخواهند توانست. آنها برای به قتل رساندن ملت یمن و اداره این کشور از سوی عربستان زیر نظر آمریکا و اسرائیل وارد عمل شدند اما ملت یمن در برابر این توطئه صبوری کرد و جانفشانی کرد و ایستادگی کرد. آنها همچنین کارهای زیادی کردند تا ریشه های مقاومت در لبنان را قطع کنند اما مقاومت حزب الله و معاله ارتش و ملت و مقاومت در لبنان پیروز شد و سرزمین لبنان را آزاد کرد و اسرائیل را در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ میلادی شکست داد و به خواست خداوند، این روند تا پیروزی و آزادسازی کامل خاک اشغال شده ادامه خواهد یافت.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان به حادثه تروریستی نیوزیلند اشاره کرد و گفت: امروز همه از جنایت نیوزیلند آگاه هستند. این جنایت نسخه ای از ترامپ و افکار او است. حتی عامل این جنایت راهنما و معلم خودش را ترامپ دانست. جنایت های صهیونیست ها نسخه دیگری از اقدامات ترامپ و تفکرات اوست. درنتیجه ترامپ امروز یکی از نمادهای ظلم و سلطه گری است و خطری برای بشریت است. به هر حال، همه نشانه ها حکایت از شکست آمریکا دارد. 

نوشته های مشابه

Leave a Reply

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن