قره باغ ماننده فلسطین پاره تن اسلام است و باید به تن اسلام باز گردد/ وزارت امور خارجه پاسخگوی دعوت از نخست وزیر ارمنستان باشد

89

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، رائفی پور مدیر موسسه مصاف ایرانیان در نشست تخصصی بین المللی ” بررسی عوامل و موانع قومیت گرایی در تداوم اشغالگری در سرزمین‌های اسلامی ” که به همت جمعیت دانشجویان جهان اسلام برگزار شد، گفت: نژاد پرستی و ملیت گرایی فتنه مستکبرین است. بزرگترین نژادپرست در عالم خلقت ابلیس است که دچار خود برتر بینی شد.

وی با بیان اینکه نظام صهیونیستی برای پیشبرد اهداف خود در منطقه از دو ابزار نژاد و مذهب استفاده می‌کند، افزود: ایجاد مناقشه قره باغ بهترین بهانه بود تا آمریکا و رژیم صهیونیستی بتوانند در قفقاز بین دو قدرت بزرگ یعنی ایران و روسیه یک جای امن برای خود ایجاد کنند و با جذب آذربایجان به نوعی وضعیت شمال اسرائیل یعنی جنوب لبنان را در شمال ایران به وجود بیاورند.   قره باغ ماننده فلسطین پاره تن اسلام است و باید به تن اسلام باز گردد/ وزارت امور خارجه پاسخگوی دعوت از نخست وزیر ارمنستان باشد
وی با تاکید بر اینکه ما قره باغ را ماننده فلسطین پاره تن اسلام می‌دانیم و باید به تن اسلام باز گرد، تصریح کرد: نژاد و ملی گرایی بهترین فتنه گری است تا قره باغ به آغوش اسلام بازنگردد.

مدیر موسسه مصاف ایرانیان با اشاره به اینکه ملی گرایان دولتی آذربایجان کمک و مساعدت‌های ایران در جنگ قره باغ را فراموش کرده اند، افزود: بدهی ۳۰ میلیون دلاری این کشور به ایران از یاد نمی‌رود، اما آن‌ها خود را به فراموشی زده اند و به ملت آذربایجان دروغ می‌گویند و به گونه‌ای دنبال جعل تاریخی هستند. در هر حال شاهدان این واقعیت زنده اند و سرداران و فرماندهان ما که به نیرو‌های آذری آموزش می‌دادند همچون آقای حقیقت پور و نوعی اقدم سند حی این ماجرا هستند.

رائفی پور تصریح کرد: ما از تاریخی صحبت نمیکنیم که تمام شده است بلکه شاهدان این امداد‌ها ژنرال‌های آذری هستند که هنوز نفس می‌کشند، شهدای ما که خونشان بر خاک قره باغ ریخت خود شاهدان عینی نزد پروردگار هستند و کامیون‌های سلاح که به اسم آهن ضایعات بارنامه و به خاک آذربایجان ارسال می‌شد هنوز از یاد‌ها نرفته است.

وی با بیان اینکه اگر ایران مرز را به روی آوارگان آذری باز نمیکرد معلوم نبود که کشتار به چه تعداد می‌رسید، افزود: اگر مجاهدان پاکستانی و افغانستانی که برای جانبازی به قره باغ رفتند، توسط آمریکا از آذربایجان اخراج نمی‌شدند همان پیروزی‌هایی که در سوریه توسط زینبیون و فاطمیون بدست آمد قطعا در قره باغ هم حاصل می‌شد.

وی یادآور شد: بخش‌هایی از آذربایجان حتی بدون شلیک یک گلوله به اشغالگران ارمنی تسلیم شد یعنی خود ملی گرا‌ها آن مناطق را تقدیم کردند. در واقع ملی گرایان نژاد پرست در ساختار دولتی، ذره‌ای تمایل ندارند قره باغ به آغوش اسلام باز گردد و آزاد شودو و این در حالی است که آن‌ها کسانی هستند که در آذربایجان سنگ قره باغ را به سینه می‌زنند، چون اختیاری از خود ندارند و قطعا رژیم صهیونیستی این اجازه را به آن‌ها نمی‌دهد، زیرا برای پیشبرد اهداف خود به این اختلاف افکنی نیاز دارد.   قره باغ ماننده فلسطین پاره تن اسلام است و باید به تن اسلام باز گردد/ وزارت امور خارجه پاسخگوی دعوت از نخست وزیر ارمنستان باشد
مدیر موسسه مصاف ایرانیان گفت: در انقلاب اسلامی نباید رفتار غلط مسئولین به پای نظام نوشته شودبا این وجود هر زمان اگر اشتباهاتی از طرف دستگاه‌ها رخ داد ما وابستگان به آرمان‌های انقلاب باید به میدان آمده و سریع انتقاد کنیم و فریاد بزنیم، بعنوان مثال اتفاقی که در ده روز اخیر افتاد یعنی دعوت از نخست وزیر ارمنستان در سالروز واقعه خوجالی و افتضاح باشگاه آرارات، آیا این تکمیل پازل دشمن نیست؟ ما به این مسائل نقد داریم و وزارت امور خارجه نیز باید پاسخگوی آن باشد، ما نمیگوییم با کشور‌های همسایه ارتباط نداشته باشیم، اما چرا این رویداد دیپلماتیک در روزی باید اتفاق بیافتد که شیعیان آذربایجان عزادار بودند آیا روز دیگری برای آن نمی‌شد تعریف کرد؟!
علیرضا فیروزی دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل نیز در این نشست گفت: قره باغ سرزمینی است که بیشترین آسیب‌ها را از حوزه ملیت گرایی خوده و این قومیت گرایی به پاشنه آشیل آذربایجان مبدل شده است.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی از این نقطه ضعف علیه جهان اسلام بهره جسته است، تصریح کرد: امروز آذربایجان در وضعیتی قرار گرفته که نمی‌تواند از تمامیت ارضی خود جانانه دفاع کند، چون بازیچه سناریو دشمن شده است. در هر حال این ضعف باعث شده تا بخشی از پیکره جهان اسلام تقدیم رژیم اشغالگر ارمنستان شود.

ماجد القناصی میهمان لبنانی حاضر در این نشست گفت: حداقل آسیبی که ملی گرایی بر پیکره قره باغ وارد کرده این است که آنرا از جهان اسلام و ظرفیت‌های فوق العاده آن دور و همچنین جهان اسلام را از قره باغ غافل کرده است.

سعید ایبهی میهمان نیجریه‌ای حاضر در این نشست بیان کرد: مدعیانی که می‌گویند قره باغ یک مناقشه ارضی است و ماهیت مذهبی ندارد باید بروندو سری به مساجدی بزنند که در سرزمین‌های اشغالی به طویله تبدیل شده بودند.
گفتنی است؛ در پایان جلسه حاضرین دولت ارمنستان را بعنوان اشغالگر سرزمین اسلامی محکوم کردند و از دولت آذربایجان خواستند که به اصل خویش باز گردد و حل مناقشه قره باغ را به هویت اسلامی آن واگذارد.

ارسال یک پاسخ