خانه / اخبار / خادمی برای زائران اباعبدالله الحسین (ع) افتخار است/ چایخانه‌ای به یاد مدافعان حرم در موکب اصفهانی ها

خادمی برای زائران اباعبدالله الحسین (ع) افتخار است/ چایخانه‌ای به یاد مدافعان حرم در موکب اصفهانی ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صاحب نیوز، مردم اصفهان موکبی به نام صاحب‌الزمان (عج) در کربلای معلا برپا کرده‌اند و پذیرای زائران اباعبدالله الحسین (ع) از هر قومیت و ملیتی هستند.

کیفیت تدارکات بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در حد مناسبی است و برای هر چادر مسئولی پیش‌بینی‌شده است تا مسائل جاری آن را مدیریت کند.

کیانی مسئول یکی از این چادرها می‌گوید: بنده مسئولیت دو چادر را در این موکب بر عهده‌دارم و پشتیبانی و خدمت به زائران عزیز را سرلوحه کار خودم قرار داده‌ام.

099

وی ادامه داد: مراجعه‌کنندگان به پذیرش می‌روند و کارت معرفی می‌گیرند؛ ما مکان و محل استراحتشان را مشخص می‌کنیم.

کیانی افزود: امکانات وضعیت خواب، پتو، زیرانداز، گرمایش، تهویه، بالش و محل استراحت فرد به‌طور نسبی مشخص‌شده است، امکانات رفاهی دیگر همچون غذا، دم‌نوش و… نیز در قسمت دیگر تمهید شده است.

ابراهیم‌زاده مسئول چایخانه موکب می‌گوید: به یاد مدافعان حرم در چایخانه حضور پیداکرده‌ام.

وی افزود: در چایخانه سیدالشهدا، به یاد شهدای مدافع حرم سه نوبت چای به زائران می‌دهیم و سختی در این خدمت‌رسانی اصلاً معنا ندارد.

08

ابراهیم‌زاده گفت: دعای زائرانی که با خستگی از راه به موکب می‌رسند و به آن‌ها سرویس می‌دهیم، لذت بی‌نظیری را به ما می‌دهد.

سید موسی مهدوی را در چادر فرهنگی می‌بینم با وی نیز گفتگو می‌کنیم.

وی بابیان اینکه این سفر، سفر شور و معنویت است تأکید کرد: کارهای فرهنگی در اینجا بازتاب زیادی دارد، ما هم در تلاش هستیم تا در موکب صاحب‌الزمان (عج) نیازمندی‌های مردم در امور فرهنگی و عبادی را در اختیارشان قرار دهیم.

مهدوی افزود: در قسمت فرهنگی موکب، از اذان صبح تا نماز مغرب و عشا برنامه‌های انجام می‌گیرد، همچنین عزاداری‌های گسترده نیز از پنج‌شنبه تا دوشنبه با سخنرانان نام‌آشنا برگزار می‌شود.

07

احمد براتی یکی دیگر از خادمان موکب صاحب‌الزمان (عج) گفت: مردم شیعه ایران چند سالی است که به‌صورت فشرده در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: تجمع عظیم و میلیونی از نجف تا کربلا، شور و هیجان وصف‌نشدنی را به نمایش می‌گذارد، این راهپیمایی جلوه‌ای از ایثار، اتحاد و شعار وحدت بین مسلمانان است.

04

براتی تصریح کرد: پیاده‌روی اربعین حسینی کار دولتی نیست، هرکسی در گوشه‌ای به دنبال انجام کار بیشتر است، و طرف همه ما در خدمتگزاری به زائران، امام حسین و خداست.

به آشپزخانه که می‌رویم، یکی از خادمان خواهر که در حال پخت نان برای زائران است تأکید می‌کند: حاضر نیستم این کار را با دیگر کارها عوض کنم.

مجید امینی هرندی یکی دیگر از خادمان مشغول در آشپزخانه می‌گوید: این‌که در خدمت زائران اباعبدالله باشم برای من افتخار بزرگی است، حتی نمی‌توان این حس را برای کسی توصیف کرد نمی‌شود، خستگی را یک‌طرف می‌گذاری و مشغول خدمت می شوی.

06

مهدی مهدور یکی دیگر از افراد مشغول در آشپزخانه موکب در رابطه با حس خودش در ارائه خدمت به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، می‌گوید: این حس قابل وصف نیست ، با هیچ معیاری هم قابل سنجیدن نیست، زمانی که غذایی را به زائری می‌دهی، خستگی از تنت بیرون می‌رود.

وی ادامه داد: همیشه دعا برای سلامتی و فرج امام زمان (عج) و نائب برحقشان باید ورد زبانمان باشد، گوشمان هم باید مطیع اوامر رهبر معظم انقلاب باشد، سیدالشهدا (ع) کشته بی‌بصیرتی‌ها شدند، بعضی‌ها ارباب و مولایشان یادشان می‌رود و تکیه به دیوار کدخدا می‌زنند.

درباره basir

دعای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی : «پروردگارا! همه‌ ما را، زندگی ما و عمر ما را، ختم به خیر بفرما؛ برای این حقیر و هر کسی که علاقه‌مند است، شهادت را به ‌عنوان آخرین پله زندگی ما قرار بده.» نوروز 1396

حتما ببینید

وقتی نخستین کبوتر عشق به سمت حرم پر می کشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایرنا، قصه یاری حرم …

دیدگاهتان را بنویسید