انجمن علمای یمن اعدام دهها شهروند عربستانی را محکوم کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از «شیعه نیوز»، انجمن علمای یمن با صدور بیانیه ای افزوده است اعدام شماری از مردم عربستان با توجیهات و تحت عناوین سخیفی توسط رژیم سعودی انجام شده است.
علمای یمن تاکید کردند که جنایت های آمریکا و مزدورانشان در منطقه و در رأس آن ها رژیم سعودی دیگر قابل تحمل نیست و سکوت در برابر آن جایز نیست.
در این بیانیه همچنین حملات تروریستی در سریلانکا محکوم شده و آمده است که اسلام و مسلمان در این جنایت ها دستی ندارند و کسانی که مرتکب به این جنایت شدند با دستگاه های اطلاعاتی آمریکا و سعودی در ارتباط هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایرنا، وزارت کشور عربستان روز سه‌شنبه از اعدام ۳۷ نفر از شهروندان این کشور با عنوان آنچه اتهام تروریستی و ارتباط با تروریسم خواند، خبر داده است.
اعدام‌های اخیر در شهرهای مکه، مدینه و ریاض و همچنین در استان عمدتاً سنی قصیم و در استان شرقیه محل سکونت اقلیت شیعه این کشور، انجام‌شده است.
طبق گزارش سازمان عفو بین‌الملل، در سال ۲۰۱۸ در عربستان سعودی ۱۴۹ نفر اعدام شدند. عربستان سعودی تنها کشور در جهان است که احکام مرگ را با گردن زدن اجرا می‌کند.
فعالان شبکه‌های اجتماعی و کاربران اینترنتی عربستان سعودی می‌گویند ۳۲ نفر از اعدام‌شدگان، از شیعیان منطقه قطیف و رجال دین و طلاب علوم دینی منطقه شرقیه هستند.
عربستان همچنین از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرده است که در اثر این تجاوز تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار یمنی از جمله ۸۵ هزار کودک جان خود را از دست داده اند. بیشتر این کودکان براثر گرسنگی و قحطی ناشی از این جنگ تحمیلی از سوی این ائتلاف جان باخته اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن