راه‌اندازی حوزه علمیه‌ قرآن‌محور در گراش/ فعالیت‌های بیت‌الاحزان اثرگذار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایکنا از فارس، به‌منظور راه‌اندازی حوزه علمیه قرآن‌محور در گراش، حجت‌الاسلام بخشایش‌پور، امام جمعه این شهرستان در سفری یک روزه به دهستان خیر استهبان، از فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) بازدید کرد.
گپ‌و‌گفت صمیمانه با حافظان قرآن کریم ایرانی و عراقی و برگزاری جلسه با مسئول و مدیران بیت‌‌الاحزان بخشی از برنامه‌های وی بود.
وی در جمع حافظان بیت‌الاحزان، فعالیت‌های این موسسه مردمی را وسیع و اثرگذار دانست و افزود: برکات فعالیت‌های قرآنی و تربیت حافظان و فعالان قرآنی بیت‌الاحزان در گراش را دیده و شنیده‌ام و این بازدید نیز با همت و پیگیری امام جمعه موقت گراش که از حافظان کل قرآن کریم بیت‌الاحزان می‌باشد، صورت گرفته است.
بخشایش‌پور هدف از این بازدید را بررسی فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی بیت‌الاحزان و هم‌فکری و هم‌افزایی جهت بسط آموزه‌های قرآن کریم در شهرستان گراش عنوان کرد و گفت: درصدد هستیم با بهره‌گیری از الگوهای آموزشی و فرهنگی حوزه قرآن‌محور بیت‌الاحزان، مدرسه علمیه قرآن محور در گراش راه‌اندازی کنیم.
همچنین حسن جاسم، حافظ روشندل اهل شهر بغداد عراق نیز با اجرای برنامه حفظ قرآن پرداخت و آیات نورانی کلام وحی را با صوت زیبا و دلنشین قرائت کرد.

راه‌اندازی حوزه علمیه‌ قرآن‌محور در گراش/ فعالیت‌های بیت‌الاحزان اثرگذار است
در این سفر یک روزه حجت‌الاسلام و المسلمین بصیری، امام جمعه موقت نماز جمعه و مدیر مؤسسه مجمع‌القرآن فاطمیون گراش، حجت‌الاسلام ابوذر برفر، مدیر مدرسه علمیه باقر العلوم(علیه السلام) گراش امام جمعه این شهرستان را همراهی کردند.
بنا بر این گزارش، حجت‌الاسلام سعید بصیری و جمعی از جوانان گراشی از جمله مجتبی فردفانی، حافظ بین‌المللی کشورمان سال ۱۳۸۶ در مرکز شبانه‌روزی حفظ و تفسیر یک‌ساله کل قرآن کریم امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) در روستای لای خرمی موفق به حفظ کل قرآن کریم شدند و سپس موسسه قرآنی مجمع القرآن فاطمیون گراش را راه‌اندازی کردند.
راه‌اندازی ۵ شعبه، مهد و پیش دبستانی‌های قرآن‌محور، دبیرستان غیرانتفاعی، طرح شبانه‌روزی حفظ قرآن تسنیم، مرکز شبانه‌روزی حفظ یکساله بانوان همراه با تربیت ۱۰۰ حافظ کل قرآن و بیش از ۴۰۰ حافظ اجزاء بخشی از فعالیت‌های قرآنی مجمع‌القرآن فاطمیون گراش است.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن