امام حسن مجتبی(ع) می‌بخشید بدون آنکه حسادتی بورزد

امام حسن مجتبی(ع) می‌بخشید بدون آنکه حسادتی بورزدحجت‌الاسلام محمد مهدی یاوری، مسئول گروه تبلیغی و فرهنگی فاطمیون سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی در خصوص شخصیت امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: هر کدام از اهل بیت(ع) ما یک خصوصیت بارز دارند که ما این بزرگواران را با آن می‌شناسیم. امام حسن مجتبی (ع) به یوسف آل محمد و کریم اهل بیت(ع) معروف بود؛ یعنی می‌بخشید بدون آنکه حسادتی بورزد و می‌بخشید بدون آنکه بترسد فقیر شود.
مسئول گروه تبلیغی و فرهنگی فاطمیون سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: این امام بزرگوار دو مرتبه زندگی خود را تقسیم کردند و هر کس که وارد مدینه می‌شد، سراغ سفره ایشان را می‌گرفت زیرا می‌دانست که امام حسن مجتبی(ع) شخصیتی بدون نیرنگ دارد.
یاوری تاکید کرد: امام حسن مجتبی (ع) هرگز نمی‌گذاشت میهمانی از در خانه‌اش خارج شود بدون آنکه بر سر سفره وی ننشسته باشد.
وی در خصوص نقش امام حسن مجتبی (ع) در زنده نگه داشتن اسلام گفت: اسلام یک اسم است ولی قرآن گفته است که باید از اسم‌ها عبور کنیم و به آن چیزی که می‌گویید، عمل کنید.
مسئول گروه تبلیغی و فرهنگی فاطمیون سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: جوانان امروزی می‌توانند ویژگی ساده‌زیستی این امام معصوم را سر لوحه کار خود قرار دهند. اینگونه که نباید بترسند از آنکه فقیر شوند و یا نتوانند پولدار شوند.
یاوری اضافه کرد: امام حسن مجتبی (ع) به ما یاد داد که می‌توان در عین حالی که مومن بود، اعتقاد داشت که خداوند روزی‌رسان است.
وی اظهار کرد: باید همواره در ذهن ما این مساله نقش بندد که روزی همه ما را خداوند خواهد داد؛ پس نباید از انفاق در راه خدا ترسید. امام خمینی (ره) نیز فرمود اگر مردم تهران خمس و زکات خود را بدهند، در ایران فقیری باقی نمی‌ماند.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن