وقایع یمن

پیشروی نیروهای یمنی در استان الضالع

– اخبار بین الملل –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز جمعه مواضع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در "قعطبه" در "الضالع" را هدف قرار داده و خسارت‌های سنگینی به آنها وارد ساختند.

یک منبع نظامی گفت که نیروهای یمنی موفق شدند چندین مقر را از لوث مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در این منطقه پاکسازی کرده و شماری از آنها را به هلاکت برسانند.

از سوی دیگر بر اثر حملات نیروهای یمنی به مقرهای مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در استان تعز شماری از آنها کشته و زخمی شده و خسارت‌های سنگینی به آنها وارد شد.

شکار ۱۳ مزدور عربستان در عملیات نیروهای یمنیعملیات ضربتی نیروهای یمنی در صحرای میدی؛ ده‌ها مزدور عربستان کشته شدند

یگان مهندسی نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با انجام یک عملیات کمین منحصر به فرد در منطقه "الأجاشر" در اطراف نجران،  یک خودروی مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی را منهدم کرد.

نیروهای یمنی همچنین موفق شدند به وسیله بمب یک خودروی مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی را در جبهه "أسطر" در بخش "خب و الشعف" در استان الجوف منهدم کنند  که بر اثر آن شماری از مزدوران کشته و زخمی شدند.

سه شنبه ششم فروردین ۹۸، چهارمین سال جنگ اقتصادی و نظامی رژیم سعودی اماراتی ضد ملت یمن با آماری وحشتناک به پایان رسید و در سایه بی‌تفاوتی جامعه جهانی و حمایت‌های مدعیان دفاع از حقوق بشر از آل سعود وارد پنجمین سال پیاپی خود شد.

 بر اساس آماری که مرکز حقوق و توسعه یمن (ORG LCRDYE ) منتشر کرد، با گذشت چهارسال از آغاز تجاوز سعودی اماراتی به یمن بالغ بر ۱۵ هزار و ۱۸۵ غیرنظامی در نتیجه حملات هوایی جنگنده‌های رژیم آل سعود به شهادت رسیده‌اند که ۳۵۲۷ نفر از آنها کودک و ۲۲۷۷ نفر زن هستند. همچنین در نتیجه این حملات بالغ بر۲۳۸۲۲ غیرنظامی زخمی شده‌اند که از میان آنها می‌توان به۳۵۲۶ کودک و ۲۵۸۷ زن اشاره کرد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن