اخبار

برای دفاع از حق، تحصیل در خارج را رها کرد (حدیث دشت عشق)

امروز سومین سالگرد شهادت روحانی شهید مدافع حرم، محمدامین کریمیان است. او یکی دیگر از شهدای مدافع حرم دهه هفتادی محسوب می‌شود که در اوج جوانی، به همه خوشی‌ها و لذت‌های عالم پشت پا زد و سعادت را در جهاد و شهادت جست. آن طور که خانواده‌اش در مصاحبه‌ای بیان کرده اند، شهید محمد امین کریمیان متولد سال ۷۳ و طلبه حوزه علمیه بود که به زبان‌های عربی و انگلیسی تسلط داشت و سال آخر کارشناسی فلسفه را می‌گذراند و گویا بورسیه تحصیل در فلسفه غرب دانشگاه آلمان نیز پذیرفته شده بود، اما با رها کردن همه تعلقات، برای دفاع از حرم به سوریه رفت.
وی پنجمین شهید مدافع حرم شهرستان بابلسر محسوب می‌شود که در
۲۷ خرداد ۱۳۹۵ در حلب سوریه بر اثر اصابت دو گلوله به پا و سینه به درجه رفیع شهادت رسید. شهید مدافع حرم محمدامین کریمیان در بخشی از وصیت نامه‌اش نوشته بود: «من از این دنیا با همه زیبایی‌هایش می‌روم. همه آرزوهایم را رها می‌کنم اما به ولایت و حقانیت علی بن ابیطالب و خداوندی خدا یقه‌تان را می‌گیرم اگر
امام خامنه‌ای را تنها بگذارید. دشمن بداند اگر از سرهایمان کوه‌ها درست کنند هرگز نخواهیم گذاشت روزی نسل‌های بعدی ما در کتاب تاریخشان بخوانند امام خامنه‌ای (حفظه‌الله)مثل جدش حسین(ع) تنها ماند. سلام مرا به حضرت آقا برسانید و بگویید اگر دوباره زنده شوم از تکه‌تکه شدن در راه ایشان ابایی ندارم.»

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن