۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 105218
  • 19 ژوئن 2019 - 3:54
  • 31 بازدید
  • ارسال توسط :
راز سرنگونی پهپاد آمریکایی در غرب یمن

راز سرنگونی پهپاد آمریکایی در غرب یمن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از  گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ رای الیوم در مطلبی درباره تحولات یمن آورده است: اگر احمد عسیری و جانشین وی ترکی المالکی به عنوان سخنگوی ائتلاف سعودی-اماراتی در طول چهار سال اول جنگ علیه یمن شهرت یافتند؛ هم اکنون نام یحیی سریع سخنگوی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از  گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ رای الیوم در مطلبی درباره تحولات یمن آورده است: اگر احمد عسیری و جانشین وی ترکی المالکی به عنوان سخنگوی ائتلاف سعودی-اماراتی در طول چهار سال اول جنگ علیه یمن شهرت یافتند؛ هم اکنون نام یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن مورد اهتمام رسانه های عربی و غربی و نیز ناظران امور نظامی قرار گرفته است زیرا اطلاعات مهمی درباره تحولات نظامی می دهد. تعداد اندکی هم اکنون شاید ضیف الله الشامی وزیر اطلاع رسانی صنعا را در خارج از یمن بشناسند اما اگر حملات موشکی و پهپادی به اهداف عربستان و امارات ادامه یابد؛ دیگر این اسم ناشناخته نخواهد بود. وی از حمله پهپادی به فرودگاه ابها در عسیر برای چهارمین بار ظرف یکهفته سخن گفت و تاکید کرد که حمله به اهداف نظامی، اگر حملات متجاوزان متوقف نشود، ادامه خواهد داشت و توسعه می‌یابد. این تهدیدات باید جدی گرفته شود و مورد اهتمام قرار گیرد. الشامی اینبار امارات را تهدید کرد و امارات مشمول بانک اهداف دانست.

این رسانه در ادامه می نویسد: روند تحولات یمن نشان می دهد که مقامات صنعا از راهبرد دفاعی به راهبردی هجومی روی آورده اند و از سلاح هوایی و زمینی به نحو عالی و دقیق استفاده می کنند. شلیک موشک کروز به فرودگاه بین المللی ابها و عبور از همه سامانه های دفاعی عربستان و رسیدن به هدفش و قبل از آن عملیات پهپادی بزرگ در غرب ریاض و هدف قرار دادن تاسیسات نفتی عربستان، گواه این مدعاست.

رای الیوم نوشت: سرنگونی پهپاد آمریکایی با موشک زمین به هوا در الحدیده در ساحل غربی یمن و اذعان آمریکا به آن برای اولین بار از زمان شروع جنگ ضد یمن علاوه بر اینکه توسعه توان یمنی‌ها را نشان می دهد، دخالت آمریکا در این جنگ را نیز نمایان ساخت.

رای الیوم درپایان می نویسد: مقامات یمنی ازجمله ضیف الله الشامی و یحیی سریع از امور غافلگیر کننده طی روزهای آتی و به کار گیری سلاح‌های جدید و اهداف جدید خبر داده اند اما از نوع سلاح و ماهیت اهداف حرفی نزده اند. این قابل فهم است و ما گزینه‌ای غیر از انتظار نداریم.

منبع:مهر

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن