عهدنامه شهادت رزمندگان فاطمیون در سوریه+عکس

– اخبار فرهنگی –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، امضای میثاق‌نامه میان رزمندگان اسلام در میادین جنگ از گذشته یکی از رسوم معنوی کارزار جهاد بوده است. میثاق‌نامه‌هایی که پر از اسم و امضا بود و بعد از گذشت مدتی از نوشتن آن بیشتر صاحبان امضا پای متن عهدنامه به شهادت رسیده بودند. میثاق‌نامه‌هایی که میان رزمندگان هشت سال دفاع مقدس امضا شده است، بارها دیده شده است. رزمندگانی که برخی از آنان شهید و برخی دیگر جانباز شدند. رزمندگانی که خواهان شفاعت از جانب دوستان شهیدشان بودند و این راه را برای ماندگار کردن آرزوهایشان انتخاب می‌کردند.

حالا نیز که جنگیدن در جبهه مقاومت منطقه، آیین جهاد امروز را رقم می‌زند، رزمندگان مدافع حرم با تکیه بر رسوم شهدا میثاق نامه‌هایی عاشورایی امضا می‌کنند. میثاق‌نامه‌ای که در آذر ماه سال ۱۳۹۴ در اوج مبارزه با رزمندگان مقاومت با گروهک‌های تروریستی در دفاع از حریم اهل بیت(ع) در سوریه به امضا رسیده است، از این جمله است.  رزمندگان فاطمیون گروه ۴۵ در میثاق نامه‌ای متعهد شدند، چنانچه به شهادت رسیدند، همرزمان خود را شفاعت کنند.

پیکر مطهر شهید مؤمنی؛ روحانی پاکستانی فاطمیون در معراج شهدا+فیلمعصر جدید شهدای فاطمیون در رسانه ملی

متن این میثاق نامه به شرح زیر است:

بسم رب‌الشهداء و الصدیقین

ما مجاهدین فی سبیل‌الله از گروه ۵۴ فاطمیون در پیشگاه خداوند متعال و حضرت صاحب الزمان(عج) متعهد می‌شویم در صورتی که خداوند متعال شهادت را روزی ما بفرماید، سایر مدافعین حرم خصوصا هم پیمان‌های خود و امضاء کنندگان این میثاق نامه را به اذن خداوند متعال شفاعت کنیم و از خدا بخواهیم که این دوستان ما را عاقبت بخیر کرده و مرگ آنها را شهادت مخلصانه در راه خودش قرار دهد.

۱۳۹۴/۹/۸

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن