آذربایجان‌غربی محور صیانت از خاک ایران اسلامی است/ نزولات آسمانی موجب پرآبی دریاچه ارومیه شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌نیوز، سردار حبیب شهسواری ظهر امروز در دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم کشور، با گرامیداشت یاد و نام شهدای مدافع حرم و ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی و خیرمقدم به خانواده های شهدا، اظهار داشت: آذربایجان‌غربی در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی همواره به مرکز دفاع از کیان اسلامی و مقابله با اجانب مشهور بوده و هست.

وی، افزود: ۱۲ هزار شهید استان در دوران دفاع مقدس با داشتن ۹۶۷ کیلومتر مرز با کشورهای عراق، ترکیه، آذربایجان و نخجوان نشانه اقتدار مردم این سرزمین و نیز اهتمام جدی آن‌ها برای دفاع از مرزهای کشور است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، تاکید کرد: آذربایجان‌غربی به لحاظ موقعیت ویژه خود هم مورد هجوم رژیم استکباری بوده و هم مزدوران داخلی به آن طمع داشته‌اند، این استان مفتخر است که سرزمین شهیدان امینی و باکری‌ها باشد.

وی، با تاکید بر امنیت پایداری که در مرزهای کشور برقرار است، ابراز داشت: امروز که مرزهای ما از امنیت و آسایش برخوردار است و آرامشی پایدار در استان‌های مختلف برقرار شده، باب شهادت در آذربایجان‌غربی همچنان باز بوده و دلاورمردان استان با ضدانقلاب و دشمنان در تقابل هستند.

سردار شهسواری، با اشاره به وضعیت مطلوب دریاچه ارومیه، اذعان کرد: دریاچه ارومیه که مرز بین آذربایجان‌های غربی و شرقی است تا سال ۷۳ بالاترین میزان آب ۱۴ میلیارد مترمکعب را دارا بود اما پس از سال ۷۵ شروع به کم شدن کرد تا اینکه در سال‌های ۹۶ و ۹۷ با کمترین میزان آب یعنی ۱ میلیارد و ۴۰۰ مترمکعب مواجه شد و می‌توان گفت تقریبا نگین آذربایجان در حال ممات بود، اما آن‌چه دریاچه ارومیه را نجات داد الطاف پروردگار و بارش نزولات آسمانی بود نه اتفاقات سیاسی حاکم در کشور.

لازم به ذکر است؛ خانواده‌های شهدای مدافع حرم از استان‌های مختلف کشور همچون اصفهان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، یزد، تهران و دیگر استان‌ها به تعداد بیش از ۴۰۰ نفر با هدف سفر زیارتی ـ سیاحتی به بازدید از یاد مان شهدای گمنام و مزار شهدای باغ رضوان ارومیه پرداختند و پس از دیدار با فرمانده سپاه شهداء به مقصد آذربایجان‌شرقی حرکت کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن