اهدای ۱۲ سری جهیزیه به زوجین نیازمند در گرمی

اهدای ۱۲ سری جهیزیه به زوجین نیازمند در گرمیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام حمید بهاری، رئیس تبلیغات اسلامی گرمی، روز گذشته ۱۵تیرماه در نشست با مسئولین هیئات مذهبی این شهرستان، اظهار کرد: این مقدار جهیزیه به منظور تسهیل شرایط ازدواج آسان و با همکاری و همراهی اداره تبلیغات اسلامی، نهادهای خیریه و هیئت مذهبی بانوان فاطمیون گرمی تهیه و به جامعه هدف اهدا شده است.

وی افزود: تبلیغ و ترویج ازدواج آسان، تشویق زوجین و خانواده‌ها برای کاهش هزینه‌های ازدواج جوانان و تلاش برای تأمین بخشی از اقلام مورد نیاز جهیزیه نوعروسان از جمله برنامه‌ها و اهداف اداره تبلیغات اسلامی گرمی است.

رئیس تبلیغات اسلامی گرمی تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های زندگی در سال‌های اخیر اداره تبلیغات اسلامی تلاش کرده در امر ترویج ازدواج آسان و زمینه سازی تأمین بخشی از نیازهای زوج های جوان ورود کند.

وی با اشاره به این که اداره تبلیغات اسلامی، اهدای جهیزیه به زوج‌های جوان را در اولویت کاری خود قرار داده است، گفت: این نهاد انقلابی علاوه بر مهیا کردن شرایط بهره‌‌مندی زوجین ازطریق کمک‌های مردمی، نسبت به ارائه آموزش‌ها به دختران در شرف ازدواج و برای همسران جوان و توانمند سازی اجتماعی در قالب کلاس‌های گروهی اقدام کرده است.

حجت‌الاسلام بهاری خاطر نشان کرد: ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی و اهدای بسته‌های آموزشی با موضوع آموزش سبک زندگی اسلامی، بسته فرهنگی شامل قرآن مجید، مفاتیح الجنان، نهج‌البلاغه، مفاتیح الحیات و کتاب آموزش زناشویی از دیگر فعالیت‌ها و خدمات این اداره به زوجین جوان بوده است.

وی کمک‌های افراد خیر در همیاری با تبلیغات اسلامی و سایر نهادهای حمایتی را مهم دانست و بیان کرد: اهدای کمک‌های مردمی نقشی مهم در تامین جهیزیه برای نوعروسان نیازمند دارد، و امیدواریم در این زمینه با افزایش تعاملات و همکاری‌های برون سازمانی بتوانیم، تبلیغ عملی اسلام ناب در قالب خدمات ‌رسانی به مردم را به سطح قابل قبول و مطلوب برسانیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن