وقایع یمن

شکست یک عملیات جدید ائتلاف سعودی در جنوب یمن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک منبع نظامی در ارتش یمن امروز پنجشنبه از ناکام ماندن عملیات جدید ائتلاف سعودی در استان الضالع در جنوب یمن خبر داد.

این منبع به خبرگزاری رسمی یمن «سبأ» گفت، یک عملیات پیشروی ائتلاف سعودی در جبهه قعطبه در استان ضالع ناکام گذاشته شد. قعطبه از شهرهای مهم و بزرگ استان ضالع است.

به گفته این منبع نظامی، عملیات ائتلاف از چهار محور علیه مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی شروع شده بود اما نیروهای یمنی موفق شدند آن را ناکام بگذارند و شماری از نیروهای ائتلاف را بکشند یا زخمی کنند.

 درگیری‌ها در استان ضالع در جنوب یمن، از ماه می گذشته آغاز شده و ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و انصارالله در حال مبارزه با نیروهای تحت حمایت ائتلاف بخصوص تحت حمایت امارات هستند.

هم‌زمان منابع دیگری از کشته شدن پیش از ۵۰ شبه نظامی وابسته به ائتلاف سعودی در جبهه شمال یمن در منطقه نجران عربستان سعودی خبر دادند و گفتند ده‌ها نفر هم مجروح شده‌اند.

به  گفته این منبع مطلع این افراد بر اثر اصابت یک موشک بالستیک از نوع بدر-F به تجمع آنها در شمال منطقه البقع در منطقه نجران کشته شده‌اند. خبرگزاری «سبأ»، به نقل از این منبع نوشت که «نیروهای متجاوز برای عملیاتی به سوی مرز یمن آماده می‌شدند» که هدف اصابت موشک قرار گرفتند.

در کنار این حمله موشکی، مواضع شبه‌نظامیان ائتلاف همچنین در مناطق دیگری از منطقه نجران هدف آتش توپخانه و موشک قرار گرفته است. 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن