ایستادگی ایران مقابل سلطه طلبی آمریکا از زبان رهبران انصار الله

ایستادگی ایران مقابل سلطه طلبی آمریکا از زبان رهبران انصار اللهبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اینترنتی «انصارالله» یمن، عبدالملک العجری، عضو شورای سیاسی انصارالله یمن و یکی از اعضای هیئت اعزامی انصارالله به تهران در مقاله‌ای نوشت ایران کشوری است که بیشترین حمایت و ابراز همبستگی را با یمن داشته و بیش از هر کشور دیگری، جنایات وحشیانه و محاصره ظالمانه‌ای را که کشور‌های متجاوز علیه یمن مرتکب می‌شوند محکوم کرده است.

وی افزود ایران بیشترین حمایت را از راه حل سیاسی و تلاش‌ها برای حل و فصل سیاسی ابراز کرد و در ماه‌های نخست جنگ، طرحی پیشنهادی متشکل از چهار بند را به عنوان اصول کلی راه حل سیاسی و توقف جنگ ارائه کرد. ایران از نوک هرم سیاسی تا ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه این کشور بر پایبندی خود به وحدت و استقلال یمن تاکید کرده و برابر هر آنچه به یمن آسیب وارد می‌کند و یا وحدت، حاکمیت و استقلال یمن را تهدید می‌کند ایستاده است.

ایران تاکنون هیچ سابقه دخالت در امور داخلی یمن نداشته و نظر خود را بر ما تحمیل نکرده است. ایران از زبان رهبر معظم (آیت الله) خامنه ای، باور خود و دولت ایران را در خصوص اینکه مسائل مورد اختلاف در یمن باید از طریق گفتگوی یمنی – یمنی و بدون دخالت خارجی حل شود به ما تاکید کرد.

ایران بیش از هر کشور دیگری به دوستان و همپیمانان خود احترام می‌گذارد و با آن‌ها با شایستگی و کاملا دوستانه برخورد می‌کند. من بر اساس تجربه و دیدار‌های مکرری که با آن‌ها داشتم هیچ گاه ندیدم که آن‌ها بخواهند به هر شکلی تمایل یا خواسته خود را به ما القا یا تحمیل کنند و هیچ گاه با همپیمانان و دوستان خود مانند زیر دستان خودشان رفتار نکرده اند.

وی در ادامه افزود در همه دیدارهایمان با مسئولان ایرانی و مسئولان وزارت امور خارجه ایران، بیشترین کلمه‌ای که به ما می‌گفتند این بود که چه چیزی از ما می‌خواهید؟ تصور شما از راه حل سیاسی چیست و چگونه می‌توانیم به شما در این زمینه کمک کنیم؟ هیچ گاه از آن‌ها کلمه «از شما می‌خواهیم» یا «شما باید» نشنیدم حتی به اشتباه.

عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله همچنین تاکید کرد ایران – بر خلاف برخی از کشور‌های خلیج (فارس) که اگر کار درستی انجام داده باشند – آن را با منت گذاشتن و آزار و اذیت باطل نکرده است. ایران بیش از هر کشور دیگری از مسئله فلسطین حمایت می‌کند و برابر سلطه طلبی آمریکا ایستاده است و بهای سنگینی به خاطر مواضع خود درباره مهمترین مسائل عربی ما می‌پردازد.

ایران بار‌ها آمادگی و تمایل خود را برای امضای توافقنامه ترک مخاصمه با کشور‌های همسایه و آمادگی خود را برای همکاری مشترک در حفاظت از امنیت خلیج (فارس) و منطقه به دور از هر گونه حضور نیرو‌های خارجی اعلام و همواره تاکید کرده است که امنیت خلیج (فارس) و منطقه، برعهده کشور‌های حاشیه خلیج (فارس) است.

مقاله نویس پایگاه اینترنتی «انصارالله» یمن همچنین اعلام کرد این ایران بود که (گروه وهابی صهیونیستی) داعش را در منطقه سرنگون کرد و به واقع برابر تروریسمی که آمریکا و همپیمانان آن برای ایجاد هرج و مرج ساختگی به کار گرفته بودند ایستاد. این ایرانی است که ما دریافتیم همانگونه که شواهد و مدارک بی شمار نشان می‌دهد. ایران می‌گوید دشمن من و دشمن شما، اسرائیل است و هیچ گاه نشنیدم که بگویند عربستان سعودی یا هر کشور عربی یا اسلامی دیگر را دشمن خود بدانید.

پس چرا می‌خواهید به جای اسرائیل، ایران را دشمن خود بدانید؟ ایران، کشوری اسلامی است و قانون اساسی یمن و نتایج گفتگوی ملی، گسترش روابط با کشور‌های عربی و اسلامی را بر اساس منافع ملی ما و نه منافع هر کشور دیگری مانند آمریکا یا عربستان سعودی یا هر کشور دیگری، خواستار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن