وقایع یمن

یمن|ادامه شکاف میان متجاوزان و مزدوران/ خلفان: منصور هادی خائن است

– اخبار بین الملل –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، ضاحی خلفان رئیس پلیس سابق دبی که به طور گسترده در شبکه های اجتماعی فعال است و نقطه نظرات حکومت امارات را بازتاب می دهد، عبدربه ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن را خیانتکار توصیف کرد و شایسته حکومتداری در یمن ندانست.

وی همچنین در توئیت خود نوشت: کسانی که در کنار هادی می جنگند، نیز در کنار یک مرد خیانتکار هستند.

خلفان افزود: عبدربه منصور هادی نه به عنوان یک شخصیت و نه به عنوان یک رئیس جمهور مستحق دفاع نیست.

یمن|تسلط شورای انتقالی بر دو پایگاه نظامی در عدن

وی گفت: شمال را به الاحمر و هادی واگذار می کنیم تا آن را آزاد کنند. بی شک لازم است که شمال را به طرفداران گروه اصلاح و الاحمر واگذار کنیم.

خلفان تصریح کرد: هادی یا استعفا می دهد یا شمال و جنوب، او را خلع خواهد کرد. او علت اصلی فاجعه است. ایستادن در کنار هادی به منزله ایستادن در کنار فردی است که لایق حکومتداری یمن نیست. شایسته است که این امر از نظر ائتلاف دور نماند. اگر شما به این گفته اعتقاد راسخ داشته باشید، معنای مشروعیت مورد ادعایی هادی تمام شده و به تاریخ پیوسته است.

شبه نظامیان گروه موسوم به شورای انتقالی جنوب یمن که مورد حمایت امارات هستند، از دو هفته پیش با هدف کنترل بر جنوب و شرق یمن و بیرون آوردن آن از دست شبه نظامیان دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن وارد عمل شدند.

دولت هادی اقدام شبه نظامیان شورای انتقالی مورد حمایت امارات را کودتا علیه خود توصیف کرد.

اظهارات این مقام اماراتی در حالی است که رژیم سعودی و متحدانش از جمله امارات به بهانه بازگرداندن منصور هادی به قدرت و آنچه به زعم خود بازگشت مشروعیت می‌خواندند، جنگ خانمان سوز و ویرانگری را از حدود پنج سال پیش علیه ملت یمن به راه انداخته‌اند که هزاران شهید و ده‌ها هزار زخمی و فاجعه انسانی هولناکی را به دنبال داشته است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن