آغاز به‌کار دوره «شهیدمحسن حججی» با حضور دانشجویان بسیجی استان تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، دوره مهارتی – تشکیلاتی شهیدمحسن حججی با حضور بیش از صد و پنجاه نفر از دانشجویان بسیجی استان تهران در شهر مقدس قم شروع به کار کرد.

بنابراین گزارش این دوره  با توجه به تغییرات ساختاری و اجرای طرح اعتلا در بسیج دانشجویی با نگاه کاربردی و حضور دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های استان تهران در حوزه‌های اعتقادی معرفتی بصیرتی و با رویکرد مهارت افزایی و تشکیلات سازی طراحی و در حال اجرا است.

 

بنا براظهار نظر مسئولین اجرایی دوره مهارتی – تشکیلاتی شهیدمحسن حججی؛ هدف از طراحی این دوره افزایش توان دانشجویان نسل سوم و چهارم جهت مقابله با هجمه‌های وارده در جنگ نرم دشمن و آماده سازی آنان جهت برخوردهای هوشمند با آن هجمه است.

 

اسماعیل حشمتی مسئول بسیج دانشجویی استان تهران در مراسم افتتاحییه این دوره به تبیین نقش دانشجویان در شرایط فعلی و مشخص کردن سهم و نقش آنان، به تحلیل نقش نخبگان در گام دوم انقلاب اسلامی پرداخت.

 

وی گفت: خود سازی، جامعه پردازی و تمدن سازی در چهار عرصه فرهنگی، اقتصادی ، سیاسی و بین المللی از و ظایف مهمی است که دانشجویان در طول هم باید به آن بپردازد .لازمه پرداختن به این سه محور(خود سازی جامعه پردازی و تمدن سازی) داشتن همت بلند، هوشیاری و بصیرت، سرعت عمل، ابتکار، روحیه و عمل جهادی است.

حشمتی تصریح کرد: آنچه که همه حرکتهای دانشجوی انقلابی را جهت می‌دهد معنویت شامل اخلاص، ایثار، توکل و انس با قران، نماز و دعاست و آنچه این حرکتها را سرعت می بخشد علم، دانش و فن آوری است.

وی افزود: در این راستا شناخت عالمانه وضعیت موجود (نقاط قوت و ضعف،تهدیدات و فرصت ها) است یا به عبارتی شناخت و احصاء مسائل از سطح دانشگاه تا سطح بین المال با توجه به الویت بندی و ظرفیت و توانمدی تشکیلاتی پرداختند به آنها گام دوم هدف گذاری و ترسیم فرایند دستیابی به آن است.

حشمتی گفت: گام سوم دستیابی و مطالبه راهکارهای حل مسئال با استفاده از نقش ازنخبگانی و ظرفیت بسیج کنندگی برای گفتمان سازی است. در نهایت گام چهارم تجمع همه ظرفیت‌ها و اقدام میدانی برای حل مسائل است.

وی در پایان با بازخوانی بیانیه گام دوم برخی مسائل و مسیر حرکتی در حوزه های اقتصادی ، عدالت، سیاست خارجی و سبک زندگی ایرانی اسلامی را برشمرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن