کاهش ارزش دلار آمریکا درپی حمله به تاسیسات نفتی عربستان

کاهش ارزش دلار آمریکا درپی حمله به تاسیسات نفتی عربستانبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری رویترز، در پی حملات روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان ارزش دلار آمریکا کاهش یافت.

دلار کانادا در معاملات صبح در آسیا ۰/۵ درصد افزایش یافت و به نرخ برابری ۱/۳۲۲۴ واحد در برابر هر دلار آمریکا رسید.

کرون نروژ نیز تقریبا ۰/۶ درصد رشد کرد و به نرخ برابری ۸/۹۳۶۳ دلار آمریکا رسید.

هر دو واحد پول اغلب با قیمت نفت جابجا می‌شوند، زیرا هر دو کشور جزو صادرکنندگان عمده نفتی هستند.

در همین حال رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل حمله پهپادی یمن به تاسیسات نفتی عربستان و تاثیر آن بر قیمت نفت مجوز برداشت از ذخایر استراتژیک نفت این کشور را برای حفظ بازار‌ها صادر کرد.

این در حالی است که شبکه خبری بی‌بی‌سی گزارش داد قیمت معاملات آتی نفت خام برنت در پی حمله به تاسیسات نفتی عربستان در آغاز معاملات روز دوشنبه با ۱۹ درصد افزایش به ۷۱ دلار و ۹۵ سنت افزایش یافت.

شبکه بلومبرگ نیز در خبری فوری از افزایش ۱۹ در صدی قیمت نفت در پی حمله پهپادی یمن به تاسیسات نفتی عربستان خبر داد.

روز شنبه ۱۰ پهپاد انصارالله یمن ۲ پالایشگاه بقیق و خریص از تاسیسات نفتی شرکت آرامکو عربستان را هدف قرار دادند که به دنبال آن مقامات این کشور اعلام کردند نیمی از تولید نفت خام آن‌ها متوقف شده است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد خسارت‌های وارده به زیرساخت‌های شرکت نفتی آرامکو در عربستان به دنبال حملات پهپادی روز شنبه نیروی هوایی یمن به آن بسیار گسترده است و امکان تعمیر و اصلاح آن در کوتاه مدت وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن