یک مرکز صهیونیستی: عربستان ببر کاغذی است / ایران دست برتر را در منطقه دارد

– اخبار بین الملل –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت رای الیوم، مرکز تحقیقات امنیت دانشگاه تل آویو در فلسطین اشغالی در گزارش خود به حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان در دو منطقه بقیق و خریص اشاره کرد و نوشت: بقیق از بزرگترین تاسیسات نفتی در نوع خود در جهان به شمار می‌رود و این حمله از نظر میزان خسارت و اهمیت اقتصادی آن خطرناکترین حمله به تاسیسات نفتی در منطقه از آغاز جنگ اول خلیج فارس به شمار می‌رود.

این گزارش افزود: سخن از کاهش موقت ۵ میلیون و هفتصد هزار بشکه ای نفت یعنی حدود ۵۰ درصد قدرت تولیدی عربستان است.

این مرکز تحقیقاتی رژیم اسرائیل تصریح کرد: سعودی‌ها چند سال است که در نبردی پیچیده در یمن غرق شده اند. این نبرد اخیرا در سایه افزایش حملات موفقیت آمیز ارتش و کمیته های مردمی یمن به اهداف عربستان و اعلام امارات مبنی بر عقب نشینی نظامی از یمن دشوارتر شده است. این امر علاوه بر آسیبی است که به وجهه عربستان به عنوان «ببری کاغذی» وارد شده است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: اینکه عربستان سعودی تاکنون انگشت اتهام را درباره حملات به تاسیسات نفتی به سمت ایران نشانه گرفته است، بیانگر افزایش نگرانی سعودیها است. شک و تردید درخصوص نیت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و میزان آمادگی او برای اقدامی نظامی علیه ایران و به طور مشخص تعهد به دفاع از عربستان وجود دارد.

این مرکز تاکید کرد: ایران برتری خود در خلیج فارس و شکننده بودن رقیب اصلی منطقه ای خود را ثابت کرده است؛ به گونه ای که به سطح اعتماد و تکیه کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به ستون امنیتی آمریکا زیان وارد می کند.این مرکز همچنین حمله به تاسیسات نفتی عربستان را پیامی برای رژیم اسرائیل دانست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن