تیپ فاطمیون

یک سال از فقدان حجت‌الاسلام شجاعی معروف به «فلسفی ثانی» گذشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، مراسم سالگرد ارتحال حجت‌الاسلام سید ابوالقاسم شجاعی واعظ شهیر و آخرین شاگرد مرحوم محمدتقی فلسفی، فردا یکشنبه ۱۴ مهرماه در حسینیه فاطمیون برگزار می‌شود. 

براساس این گزارش، این مراسم فردا بعد از نماز مغرب و عشاء در حسینیه فاطمیون واقع در خیابان مجاهدین اسلام برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام سید ابوالقاسم شجاعی سال گذشته ۲۱ مهرماه در سن ۸۶ سالگی درگذشت و در وادی‌السلام کربلای معلی به خاک سپرده شد.

حجت‌الاسلام شجاعی عضو خانواده‌ای روحانی بود و برادرانش، سیدعباس، سیدجلال، سیدحسین و سیدعلی، همه اهل منبر و مداحی بوده‌اند، در شمار آخرین شاگردان بازمانده از مرحوم محمدتقی فلسفی، واعظ سرشناس تهران و مبارز انقلابی (متوفی به سال ۱۳۷۷) است.

شجاعی که منبرهایش در دهه‌های شصت و هفتاد در تهران، هزاران نفر را به مجالس مذهبی و هیأت‌های حسینی فرا می‌خواند، از اعضای هیأت امنای حسینیه فاطمیون تهران نیز بود.

این خطیب تهرانی در مجالس زیادی در کشورهای اروپایی و آسیایی نیز برای مردم سخنرانی کرد و اغلب منابرش با موضوع معاد بود. استفاده از خاطرات و موعظه‌های بزرگان از شیوه‌های منبرداری این واعظ نامی تهران بود که بسیاری از مخاطبان، او را جانشین شایسته‌ای برای استادش (مرحوم آیت‌الله تقی فلسفی) می‌دانستند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن