یمن: توپخانه‌های فرانسوی باعث آوارگی صدها هزار یمنی شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد علی الحوثی» در صفحه توئیتر خود پاسخ «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور را داد و گفت که بر خلاف ادعای او، سلاح‌های فرانسوی به طور روزانه مردم یمن را هدف قرار می‌دهند.

«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه روز پنجشنبه (دیروز) در جمع خبرنگاران از عربستان سعودی خواست که سلاح‌های فرانسوی برای کشتن غیرنظامیان در یمن استفاده نکنند.

محمد علی الحوثی نوشت: «تأکید رئیس‌جمهور فرانسه مبنی بر اینکه کشورش خواستار عدم استفاده از سلاح‌های فرانسوی در یمن شده، دور از واقعیت است. توپخانه «هرکول» ساخت فرانسه در طول مرز زمینی یمن استفاده می‌شود و تا کنون موجب آواره شدن بیش از نیم میلیون تن از ساکنان مناطق مرزی شده است.»

 

 

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن همچنین نوشت که ائتلاف سعودی به طور مداوم از توپخانه «سزار» فرانسه نیز استفاده می‌‌کند.

او در ادامه ویدئوی شبکه العربیه و سخنان فرمانده گردان توپخانه سعودی را منتشر کرد که در این ویدئو به وضوح استفاده از توپخانه‌ فرانسوی نشان داده شده است.

 


العربیه؛ استفاده از توپخانه «سزار» فرانسه علیه یمن

 

سخنان روز گذشته رئیس‌جمهور فرانسه در حالی است که درز اسناد محرمانه‌ وزارت دفاع و آژانس اطلاعات نظامی فرانسه نشان می‌دهد این کشور بعد از آغاز تهاجم علیه یمن، نه تنها فروش سلاح به ائتلاف سعودی را قطع نکرده بلکه با تداوم صادرات در کشتار مردم یمن سهم داشته است (جزئیات کامل).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن