مردم ما اجازه نمی‌دهند استکبار در جامعه حاکم شود/ فرهنگ فاطمی به ما می‌آموزد که نقاب نفاق را کنار بزنیم

رئیسیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه سخنران ویژه مراسم عزاداری هیئت های عاشورای فاطمی تهران بود. 

وی در ابتدای صحبت های خود در این مراسم گفت: مرحوم بهجت داستانی را از آقا شیخ هادی خراسانی نقل کردند؛ شیخ هادی خراسانی که از بزرگان بود و می‌توانست صاحب رساله باشد یک شب رسول خدا (ص) را در خواب دید. رسول اکرم (ص) خطاب به شیخ فرمودند: چرا رساله نداری؟ شیخ هادی گفتند این کار سخت است؛ می‌خواهم واعظ باشم و فقط سخن شما را بیان کنم. در منزل سید ابوالحسن اصفهانی مجلس روضه حضرت زهرا (س) بود. از شیخ هادی دعوت شد، اما او نمی‌خواست برود. شب حضرت زهرا (س) را در خواب دید. حضرت به شیخ گفتند: چرا به مجلس ما نمی‌روی؛ هنوز جراحت‌های من خوب نشده است؛ برو روضه ما را بخوان و بگو بر ما چه گذشته است. شیخ تصمیم گرفت به مجلس برود.

رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: حقیقت این است که هنوز جراحت‌های حضرت زهرا (س) خوب نشده است؛ آنچه امروز در دل ماست همین جراحت هاست. رزمندگانی که رفتند و جهاد کردند و همه کسانی که کار می‌کنند و زحمت می‌کشند و مدام می‌گویند زحمت ما کجا و زحمت حضرت مهدی (عج) کجا، بدانند فرهنگ فاطمی همچنان ادامه خواهد یافت. 

وی افزود: ما همین چند روز پیش پیکر تکه تکه شده سردارمان را تشییع کردیم. مگر می‌شود در این کشور اجازه دهیم کاری انجام شود که دل فرزند فاطمه (س) را بشکند. همه در مقابل استکبار ستیزی مسئولیم؛ به پشتوانه شما مردم این نظام برپاست.‌ مردم ما اجازه نمی‌دهند که استکبار در جامعه حاکم شود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی بیان کرد: فاطمه جان به ما کمک کن تا به آنچه رضای شماست، عمل کنیم. پیمان ما با فاطمه (س) این است که چهره نفاق را برملا کنیم. خطبه حضرت زهرا (س) که در آن سخن از قرآن، علی، عدالت و سخن از انسان و نجات انسان است، باید مد نظر ما باشد؛ فاطمه (س) نقاب از چهره نفاق کنار زد. اشک‌های فاطمه (س) نقاب نفاق را کنار زد. ما هم نفاق داریم و هم نفاق با نقاب. فرهنگ فاطمی به ما می‌آموزد که نقاب نفاق را کنار بزنیم. باید فاطمه زهرا را بشناسیم. باید از ایشان بخواهیم مدال فاطمی را خودش به ما بدهد و خودش را به ما بشناساند.

رئیس قوه قضاییه در پایان روضه خوانی کرد و گفت: نمی‌دانم این شب ها بر علی (ع) چه گذشت. علی سر به دیوار گذاشت و بلند گریه کرد. بچه‌ها گفتند شما که به ما گفتید آهسته گریه کنید. امام علی علیه السلام فرمودند مادرتان از من مخفی کرد که با او چه کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن