صدیقی: روز قیامت از مردم سئوال می شود به افرادی که رای داده اند انقلابی و بسیجی بوده اند یا خیر

 امام جمعه موقت تهران گفت: همه در جریانات اخیر دیدند که سازش با آمریکا و انگلیس راه‌حل مشکلات نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از تسنیم،  حجت‌الاسلام کاظم صدیقی دقایقی پیش در مراسم سالگرد شهدای مدافع حرم استان اصفهان که در خیمه حسینی گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، با اشاره به جایگاه والای شهدا در طول تاریخ اظهار داشت: شهدای اصفهان، شهدای بسیار والامقامی بوده‌اند و مردم اصفهان نیز حجت‌ کشور ما به حساب می‌آیند.

وی با بیان اینکه به پشتوانه شهدا هیچ فتنه‌ای در کشور ما به سرانجام نمی‌رسد، ادامه داد: بدون شک می‌توان گفت که هیچ فتنه‌ای نمی‌تواند در کشور با وجود پشتیبانی خون شهدا به سرانجام برسد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در گذشته برخی فکر می‌کردند که سازش با آمریکا و انگلیس می‌تواند سبب ارزانی و برطرف شدن مشکلات شود اما اکنون می‌بینیم که چنین اتفاقی نیفتاد و برطرف شدن همه مشکلات با توجه به خداوند انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم همه هستی خود را در راه خداوند خرج کرده‌اند اظهار داشت: خداوند انسان را آفریده است که برای خودش باشد و تنها برای خداوند فعالیت کند. انسان باید همه هستی خود را در راه خداوند خرج کند مانند شهدای مدافع حرم که در جنگ حق علیه باطل به چنین برداشتی رسیده‌اند.

صدیقی افزود:  جهان آفریده خداوند بوده و آن را برای استفاده انسان آفریده است که در پیرامون این موضوع نیز در قرآن کریم نیز بیانات خود را اعلام کرده است. همه اعضای بدن در روز قیامت در برابر خداوند شهادت می‌دهند بر عملکرد افراد که باید به صورتی از اعضای خود استفاده کنیم که بتوانیم در آن روز پاسخگو باشیم. شهدا بهترین استفاده را از اعضای بدن خود کرده‌اند.

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم پیرامون افرادی که از اعضای خود را در راه خداوند خرج کرده‌اند بیان کرد:  شهدا و انسان‌های پاکی که در دنیا از اعضای بدن خود به درستی استفاده می‌کنند خداوند برای آن‌ها در روز قیامت پاداش بسیار زیادی عطا می‌کند.

امام جمعه موقت تهران افزود: قوانین دنیوی اراده انسان را محدود می‌کند مثل زمانی که قانونی تصویب می‌شود بر عدم خرید فروش کالای قاچاق، شاید در این موضوع آزادی انسان محدود شود ولی رعایت این مسئله قطعا می‌تواند سبب عملکرد بهتر در کشور شود. قوانین الهی نیز مطمئناً برای بهبود زندگی انسان می‌تواند تاثیر گذار باشد و باید در زندگی رعایت شود و خداوند نیز به همین دلیل برای انسان قوانینی در زندگی به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه در روز قیامت از همه مسائل پرس‌و‌جو می‌شود، خاطرنشان کرد: در روز قیامت از شیوه استفاده از اعضای بدن و شیوه زندگی افراد سئوال می‌شود. باید انسان همه اعمال خود را رعایت کند، اکنون در سطح ملی زمانی که مردم کشور رای خود را به صندوق می‌اندازند در روز قیامت باید در ارتباط با آن پاسخگو باشند. از انسان سوال می‌شود که آیا افرادی که به آن‌ها رای داده‌ایم انقلابی، بسیجی و حافظ خون شهیدان بوده‌اند یا خیر.

صدیقی تصریح کرد: باید ملت ایران پشتیبان یکدیگر باشند و توصیه‌های رهبر انقلاب را پیرامون مباحث ملی و کشوری عمل کنند. اکنون کسی که پرچم‌دار این انقلاب بوده و همچنین پرچم‌دار اسلام است به عنوان جانشین رسول خداوند به حساب می‌آید. باید رهبر در کشور وجود داشته باشد زیرا در غیر این صورت وحدت در کشور به وجود نمی‌آید و هر کدام از مناطق ایران به فکر تجزیه شدن می‌افتند.

وی با بیان اینکه شهیدان را نباید مرده خطاب کنیم گفت: هیچ فردی حق ندارد شهدا را به عنوان مرده خطاب کند. شهدا زنده‌اند و هر کس چنین تفکری دارد بداند که خودش مرده است. شهیدان به معراج با خدا رفته‌اند و در نزد پروردگارش روزی کسب می‌کند. در بسیاری از سوره‌های قرآن کریم به جایگاه شهیدان اشاره شده است.

basir

دعای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی : «پروردگارا! همه‌ ما را، زندگی ما و عمر ما را، ختم به خیر بفرما؛ برای این حقیر و هر کسی که علاقه‌مند است، شهادت را به ‌عنوان آخرین پله زندگی ما قرار بده.» نوروز 1396

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن