آقای وزیر! شخصا به موضوع فیلم امپراطور جهنم رسیدگی کنید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، مجتبی شاکری در جریان سیصد و بیست و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران اظهار کرد: همه ما در جریان اقدامات مدافعان حرم که موجب افتخار و عزت و عظمت اسلام بوده و به نوعی نمایش قدرت انقلاب و گفتمان امام خمینی (ره) است، قرار داریم. تبدیل کردن این فرهنگ پر قدرت به فیلم، کار ارزشمندی است که پرویز شیخ طادی، فیلمساز متبحر کشورمان با ساخت اثری به نام "امپراطور جهنم" از سال ۹۳ دنبال کرده است.

 

‎وی با بیان اینکه در این فیلم عمق جنایت و خباثت وهابیت، داعش، تکفیری‌ها و به بیان مقام معظم رهبری شجره ملعونه آل سعود به نمایش گذاشته شده است؛ از اینکه مسئولان جشنواره فجر به بهانه مغایرت با دیپلماسی کشور آن را از شرکت در بخش مسابقه محروم کرده‌اند، انتقاد کرد و گفت: تولید این فیلم کار ارزشمندی هم‌ردیف کار مدافعان حرم است که همه ما در مقابل عظمت آنها خاضع هستیم.

 

وی با بیان اینکه عملی شدن این تصمیم تاثیر خوبی بر مدافعان حرم و خانواده شهدای مدافع حرم ندارد، گفت: وزارت امور خارجه می تواند دیپلماسی خود را دنبال کند اما نباید اجازه دهیم دیپلماسی مورد نقدی که ان‌قلت‌های زیادی درباره آن وجود دارد، از طریق هنر نیز اعمال شود.

 

شاکری تاکید کرد: مگر چند فیلمساز ارزشی همچون شعیبی، میرباقری، مجیدی، حاتمی‌کیا، طالبی و شیخ طادی در کشور وجود دارد؟ باید قدر این هنرمندان را بدانیم و اجازه دهیم آنها فرهنگ مقاومت را به زبان هنر توسعه دهند.

 

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در ادامه ضمن تقدیر از برگزاری جشنواره مد و لباس تسنیم توسط شهرداری تهران، پیشنهاد داد: ایده‌های خوب گسترش عفاف و حجاب که در این جشنواره مطرح می شود از تولید نمونه‌ای به تولید تجاری برسد و در فرهنگسازی پوشش اسلامی نقش موثر ایفا کند.

 

وی خاطرنشان کرد: تولیدات عرضه شده در جشنواره تسنیم محدود است اما با هماهنگی صنوف می‌توان زمینه تولید انبوه آنها را با جنس و قیمت و کیفیت مناسب فراهم کرد و حتی در صورت لزوم برای اینکه تولیدات با قیمت مناسب عرضه شود، یارانه به تولیدکنندگان پرداخت شود.

 

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به هزینه‌های گسترده برای رفع و مقابله با آسیب‌های اجتماعی و پوششی اظهار کرد: هزینه تولید لباس مناسب یک اقدام پیشگیرانه از آسیب های اجتماعی محسوب می شود.

basir

دعای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی : «پروردگارا! همه‌ ما را، زندگی ما و عمر ما را، ختم به خیر بفرما؛ برای این حقیر و هر کسی که علاقه‌مند است، شهادت را به ‌عنوان آخرین پله زندگی ما قرار بده.» نوروز 1396

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن