دل‌نوشته خانواده شهید مدافع حرم برای شهدای آتش‌نشان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه جهاد و مقاومت مشرق، آتش‌سوزی و تخریب ساختمان ۵۳ پلاسکو که منجر به شهادت جمعی از آتش‌نشانان شجاع, دلیر و جان برکف شد, روح هر انسانی را حریجه دار کرد. مردم بسیاری از تهران گرفته تا شهرهای دیگر کشور به هر طریقی با آتش‌نشانان شهید و خانواده آنها همدردی کردند. خانواده شهید مدافع حرم «عباس دانشگر» نیز در دل‌نوشته‌ای با خانواده این شهدای آتش‌نشان ابراز همدردی کردند.

خانواده این شهید در این دل‌نوشته می‌گوید: زیبایی اراده و جانفشانی آتش نشان قهرمان در آخرین پنج شنبه دی ماه سال ۹۵ خیابان جمهوری تهران برای حفط جان و مال مردم شریف ایران در کوهی از آتش و آواری از آهن دیگر بار تمام خاطرات سخت سال های حماسه و ایثار مردان سخت کوش این دیار را جلوه‌گر نمود.در تداوم حرکت به سوی آرمان های بزرگ آن امام همام  و شهدای گران قدر آن بزرگ مرد ایران همین بس که تلاش آتش نشان ساده و دل پاک که نیتش دفاع از حرم در آن سوی مرزها بود در شجاعانه ترین حالت ممکن در حریم آتش وآوار پلاسکو  جاودانه گردید.

نیت های خالص که در روزی نه چندان دور در کانال کمیل با طنین می روم تا  کشورم بماند همراه شد با دل نوشته بزرگ مردی کوچک که می‌گفت :دنیا بوی خون گرفته است ظلم ظالم بر عالم پرده افکنده است (ای کودک سوری, یمنی و عراقی و ای مسلمانان به خون کشیده شده قدری تحمل کنید قدری بیشتر دوام بیاوردید دستان من یاری کمک به شما را ندارد اما دلم به اندازه تمام شما آتش می گیرد …) و همین چند روز پیش زیبایی ماندگار صدای پر شتاب آتش نشان شجاع در لحظاتی قبل از فرو ریختن آوار پلاسکو که گفت مال مردم است بگذار بروم و بی درنگ سوخت و خاکسترش را باد برد همه و همه از جنس تبعیت و عشق به فرمانده کل قوا در عصر غیبت است و مطمئن باشید عشق و ایثار و شهادت از سوی تمام نسل‌های این انقلابدر هر صنف و لباسبرای همیشه جوشان و مواج خواهد بود برای زمینه سازی روییدن گل نرگس.ان شاء الله

برپایه این گزارش، شهید عباس دانشگر متولد سال ۷۲ و  یکی از جوان ترین شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س) بود که داوطلبانه برای دفاع از حرم عقیله بنی هاشم عازم سوریه شد و بیستم خرداد ماه امسال در شهر حلب به شهادت رسید.

basir

دعای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی : «پروردگارا! همه‌ ما را، زندگی ما و عمر ما را، ختم به خیر بفرما؛ برای این حقیر و هر کسی که علاقه‌مند است، شهادت را به ‌عنوان آخرین پله زندگی ما قرار بده.» نوروز 1396

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن