خانه / شهدای مافع حرم / تیپ زینبیون / دومین یادواره مجاهد فرهنگی بدون مرز برگزار شد

دومین یادواره مجاهد فرهنگی بدون مرز برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، در این مراسم که با حضور جمعی از خانواده شهدای دفاع مقدس و خانواده شهدای مدافع حرم به ویژه شهدای زینبیون (مدافعان حرم پاکستانی) و مهمانانی از دیگر کشورها و خانواده و جمعی از همکاران شهید سیدمحمدعلی رحیمی همراه بود، از مستند «ابوذرها نمی‌میرند» رونمایی شد و این مستند برای حضار پخش شد.
 
این مستند ۵۰ دقیقه‌ای که روایتی از زندگی و زمانه شهید رحیمی است، حاصل تلاش گروه مستندسازان بدون مرز به کارگردانی ناصر نادری است. مستند «ابوذرها نمی‌میرند» گوشه‌ای از فعالیت‌های شهید رحیمی و وضعیت شیعیان هند و پاکستان و خطرات و سختی‌های کار در غربت را که فعالان خارج از کشور و خانوده‌های ایشان متحمل می‌شوند نمایش می‌دهد.
 
در بخش بعدی مراسم، سخنان آقای مهدویان که به نمایندگی از خانواده‌های شهدای زینبیون (مدافعان حرم پاکستانی) در دومین یادواره مجاهد فرهنگی بدون مرز حضور پیدا کرده بود، مقدمه‌ای شد برای تجلیل از خانواده معزز شهدای زینبیون و سپس با حضور همسران محترم شهید تقوی‌فر، رکن‌آبادی، براتی و رحیمی بر جایگاه ویژه مراسم، جایزه ویژه بین‌المللی شهید رحیمی به خانواده محترم شهدای زینبیون اهدا شد.
 
همچنین از محسن اردستانی رستمی و ناصر نادری که زحمات اصلی مستند «ابوذرها نمی‌میرند» را متقبل شده بودند، تجلیل و هدایایی به آنان تقدیم شد.
 
در بخش پایانی مراسم نیز حسن عباسی تحلیل‌گر انقلاب اسلامی، به سخنرانی پرداخت.
 
در حاشیه برنامه و خارج از سالن اصلی نیز فعالیت‌های ارزشمندی توسط خادمین شهید رحیمی صورت پذیرفت. از جمله نمایشگاه عکس، تابلوی یادبود جهت ثبت دلنوشته مهمانان ویژه مراسم، غرفه کتاب رسول مولتان، اهدای ویژه‌نامه پاسداشت شهید رحیمی.
 

x

حتما ببینید

فراز و نشیب جبهه مقاومت در سال ۹۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه ...