خانه / اخبار / ۳۲ واحد مسکونی آستان قدس در اختیار خانواده شهدای فاطمیون قرار گرفت

۳۲ واحد مسکونی آستان قدس در اختیار خانواده شهدای فاطمیون قرار گرفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ مراسم بهره برداری از مجتمع مسکونی شهدای مدافع حرم صبح امروز ۹ اسفندماه ۹۵ با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، حجت الاسلام موسوی امام جمعه باقرشهر، جمعی از مسئولین باقرشهر و خانواده شهدای مدافع حرم لشگر فاطمیون در باقرشهر برگزار شد.

 

در این مراسم ۳۲ واحد منزل مسکونی متعلق به آستان قدس رضوی به صورت استیجاری با اجاره بهای پایین توسط آیت‌الله رئیسی در اختیار ۳۲ خانواده شهید فاطمیون قرار گرفت.

 

آیت‌الله رئیسی در این مراسم ضمن بازدید از واحدهای ساختمانی این مجتمع کلید ۱۰ واحد را در مراسم به خانواده‌های شهیدان خدادادی، هاشم احمدی، مفقودالاثر مقداد مقصودی، سید علی حسینی، سیدمصطفی حسینی، سیدعارف حسینی، مفقودالاثر خادم جعفری، سیدحسین ابراهیمی، سیدرضا حسینی و عباس احسانی اهدا کرد. مابقی واحدها توسط امام جمعه باقرشهر در اختیار خانواده شهدای فاطمیون قرار گرفت.

 

آیت‌الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم با اشاره به مأموریت‌های مهم و ممتاز آستان قدس گفت: آستان مقدس رضوی و آنچه در محضر امام رضا (ع) وجود دارد در راستای نشر معارف دین به عنوان مأموریت مهم و ممتاز آستان قدس رضوی در وهله اول تبیین دین و در وهله دوم گره گشایی از کار نیازمندان است؛ بسیاری از دلدادگان به صاحت امام رضا(ع) تمام نیتشان آن است که هم در جهت گسترش سیره رضوی تلاش شود و هم در جهت تسهیل زیارت مضجع نورانی امام رضا (ع).

 

وی افزود: آنچه توسط مقام معظم رهبری در منشور هفت بندی برای مأموریت آستان قدس رضوی عنوان شده است توجه به فقرا و مستمندان است. به ویژه آن دسته از مستمندان که تمام زندگی و هستی‌شان را برای دفاع از این و ارزش‌های دینی در طبق اخلاص گذاشته‌اند که حتماً اولویت دارند. خانواده‌هایی که سرپرست خانواده یعنی پدر با توجه به شرایط موجود احساس نیاز می‌کند که در دفاع از ارزش‌های الهی در سنگر نبرد حضور داشته باشد و علی‌رغم مشکلات مختلفی که دارد همه چیز را رها کرده و برای برخورد با عوامل استکبار جهانی حضور پیدا می‌کند.

 

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به مجتمع مسکونی شهدای مدافع حرم در باقرشهر گفت: دست اندرکاران تلاش کردند و این مجموعه ۳۲ واحدی را برای تحویل به خانواده‌های شهدا آماده کرده‌اند تلاش شده تا کار از استحکام خوبی برخوردار باشد. اینجا آماده بهره برداری بود. فکر کردیم بهترین نوع این است که بهره برداری این مجتمع توسط خانواده شهدا انجام شود و این مکان که متعلق به آستان قدس رضوی خدمت خانواده شهدا باشد.به کسانی که این منازل در اختیارشان قرار می‌گیرد توصیه می‌کنم که اقتضائات چنین مکانی که متعلق به حضرت امام رضا (ع) است را بیش از اماکن دیگر رعایت کنند و اقتضایش آن است که همه آن جوانبی که مورد پسند امام رضا است رعایت شده و مورد دقت و توجه قرار گیرد.امید است آنچه امروز انجام می شود گره گشای زندگی خانواده‌های شهدا باشد که برگردن همه ما حق دارند.

درباره basir

دعای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی : «پروردگارا! همه‌ ما را، زندگی ما و عمر ما را، ختم به خیر بفرما؛ برای این حقیر و هر کسی که علاقه‌مند است، شهادت را به ‌عنوان آخرین پله زندگی ما قرار بده.» نوروز 1396

حتما ببینید

فعالیت‌های فرهنگی مسجد جمکران در راستای تربیت زائران انقلابی است

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از …