۱۵ کشته و ده‌ها زخمی در حمله جنگنده‌های ائتلاف به حومه دیرالزور سوریه

11

آفتاب‌‌نیوز : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، برخی منابع محلی اظهار داشتند، ۱۵ غیرنظامی از جمله تعدادی زن و کودک در حمله جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش به شهر البوکمال در حومه شرقی دیر الزور در نزدیکی مرزهای عراق کشته شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا، این منابع افزودند: در این حملات خانه‌های مسکونی در منطقه “دوار المصریه” شهر البوکمال،‌ شهر السکریه و اطراف میدان نفتی الاحمر در حومه البوکمال هدف قرار گرفت.

شبکه خبری “شام” وابسته به مخالفان سوری اعلام کرد که بیشتر کشته‌ها از آوارگان عراقی بودند و برخی فعالان نیز از زخمی شدن ۴۰ تن در این بمباران خبر می‌دهند.

المیادین نیز گزارش داده که در حمله جنگنده‌های ائتلاف به روستای الحسینیه در حومه دیر الزور ۱۰ تن کشته و تعدادی زخمی شدند.

در چند هفته اخیر صدها تن از آوارگان و ساکنان حومه شهرهای رقه و دیر الزور در حملات هوایی ائتلاف ضد داعش به مراکز اسکان موقت از جمله تعدادی مدرسه در این مناطق کشته و زخمی شده‌اند. بخش بزرگی از این دو استان تحت تصرف داعش است.

به گفته یک منبع نظامی سوری ارتش این کشور شب گذشته حمله‌ای را به شهر “طیبه الامام” واقع در حومه شمالی حماه‌ با هدف بازپس‌گیری آن از شورشیان آغاز کرد.

نظرات بسته شده است.