ایستگاه صلواتی:
دانلود صلواتی تقویم دیو.اری و پوستر شهدا

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 23345
  • ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۶:۲۱
  • 205 بازدید
  • ارسال توسط :
انتقام از روسیه، هدف مهم هزاران جنگجوی داعش در مناطق کوهستانی افغانستان

انتقام از روسیه، هدف مهم هزاران جنگجوی داعش در مناطق کوهستانی افغانستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «الجزیره»، هزاران جنگجوی داعش از سوریه، عراق و دیگر مناطق، در حال تجدید قوا در کوهستان‌های افغانستان هستند تا از روسیه انتقام بگیرند. بر اساس این گزارش، سرکرده‌های داعش به هزاران جنگجوی آموزش‌دیده این گروه تروریستی دستور […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «الجزیره»، هزاران جنگجوی داعش از سوریه، عراق و دیگر مناطق، در حال تجدید قوا در کوهستان‌های افغانستان هستند تا از روسیه انتقام بگیرند.

بر اساس این گزارش، سرکرده‌های داعش به هزاران جنگجوی آموزش‌دیده این گروه تروریستی دستور داده‌اند تا شهرهای روسیه را هدف قرار دهند.

در حالی که برخی از کم‌توجهی مسکو نسبت به تهدیدات داعش سخن می‌گویند اما روس‌ها به صراحت می‌گویند که تحرکات داعش را از نزدیک زیر نظر دارند.

«زبیر مسعود» برادرزاده «احمد شاه مسعود» که از مشاوران شورای امنیت ملی افغانستان است، هجوم جنگجویان داعش را به عنوان تهدید جدی برای افغانستان و همسایگانش می‌داند.

مسعود در این باره گفت: تروریست‌هایی که در سوریه آموزش می‌بینید همان افرادی هستند که اکنون در افغانستان حضور دارند. این تروریست‌ها از کشورهای مختلف چون تاجیکستان، ازبکستان و چچن هستند.

وی با اشاره به اینکه افغانستان از موقعیت استراتژیکی برخوردار است، افزود: آنها ممکن است از مرز عبور کنند و هدف آنها رسیدن به روسیه است.

علاوه بر حمله به روستاهای دورافتاده، داعش عملیاتی را در کابل نیز انجام داده است که تنها یکی از این حملات، 70 کشته بر جا گذاشت. بنابراین اگر آنها موفق به نفوذ به روسیه شوند،کشتاری که آنها در افغانستان ایجاد می‌کنند پیش‌زمینه‌ای برای عملیات در مسکو، سن پترزبورگ و دیگر شهرهای هدف است.

با این حال، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه «پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در افغانستان نسبت به تهدیدات در حال افزایش در مرزهای روسیه بی‌اعتنا به نظر می‌رسد.

کابلوف درباره این تهدیدات می‌گوید که در بدترین حالت ممکن است داعش موفق به ایجاد بی‌ثباتی در کشورهای آسیای مرکزی شود و هجوم پناهجویان از این کشورها به روسیه نیز احتمال ایجاد مشکلات امنیتی را در پی دارد.

مسعود از این که روس‌ها و کشورهای همسایه در شمال افغانستان وضعیت کنونی را به خوبی درک نمی‌کنند، ابراز نگرانی می‌کند زیرا شمار جنگجویان داعش در منطقه در حال ازایش است.

وی در این باره گفت: همانطور که من شاهد آن بوده‌ام، در 3 تا 4 سال اخیر در افغانستان وضعیت بسیار بدی پیدا کرده‌ایم و شبه نظامیان بیشتری به این کشور وارد شده‌اند.

این مقام افغان ادامه داد که آنها به صورت گروهی وارد افغانستان می‌شوند و شمارشان روز به روز در حال افزایش است. سال گذشته آنها تنها 300 نفر بودند، اما امسال دو هزار شبه‌نظامی خارجی در بدخشان حضور دارند که خطری برای همه محسوب می‌شوند.

با دسترسی بی‌سابقه داعش در افغانستان، این گروه تروریستی و شاخه‌های انشعابی آن، با هدف حمله به روسیه در حال آموزش و سامان دهی نیروهای خود برای حرکت به سمت شمال و قفقاز هستند.

الجزیره در ادامه نوشت که ما شاهد حضور زنان جنگجو و فرماندهان داعش با همسران‌شان در مناطق  کوهستانی و دورافتاده شمال افغانستان بودیم که نشان می‌دهد که برنامه آنها برای حمله به روسیه هم‌اکنون در دستورکار قرار دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.