داعش

حضور حدود ۹۰ تروریست خارجی در جنوب فیلیپین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از روز شنبه ایرنا، ارتش فیلیپین پیش از این نیز از هلاکت چند تروریست خارجی از مالزی، اندونزی، عربستان، چچن و چند کشور دیگر در شهر ‘مراوی’ خبر داده بود که بخشی از آن از دوم خرداد در اشغال تروریست های ‘مائوته’ مرتبط با داعش است.
گروه تکفیری داعش چند ماه پیش در فراخوانی از حامیان خود در منطقه جنوب شرق آسیا خواسته بود به جنوب فیلیپین و جزیره میندانائو رفته و با پیوستن به گروه های تروریستی مائوته و ابوسیاف همپیمان این گروه تکفیری در عملیات تروریستی شرکت کنند.
به نوشته روز شنبه تارنما شبکه ‘ای.بی.اس- سی.بی.ان’، گزارش اطلاعاتی پلیس ملی فیلیپین نشان می دهد علاوه بر تروریست های محلی، در میان تروریست های خارجی ۲۸ اندونزیایی، ۲۶ پاکستانی، ۲۱ مالزیایی، چهار عرب، سه بنگلادشی، یک هندی- سنگاپوری و یکی سنگاپوری حضور دارند.
ملیت پنج تروریست مشخص نشده است.
این اطلاعات براساس این گزارش، روز پنجشنبه نیز در نشست وزرای خارجه و مقامات وزارت دفاع و پلیس فیلیپین، مالزی و اندونزی در مانیل مطرح شده است.
در این گزارش سه نقطه ورود تروریست های خارجی به فیلیپین شناسایی شده است.
یکی از دروازه های سفر تروریست ها از بخش شمالی جزیره سولاوسی اندونزی به بندر ‘تاهونا’ در ‘سانگیر بسار’ و از آنجا به استان ‘سارانگانی’ در میندانائو فیلیپین اعلام شده است.
گزارش اطلاعات پلیس فیلیپین نشان می دهد حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ تروریست گروه ‘مائوته’ مرتبط با داعش همچنان در شهر مراوی حضور دارند و تصور می شود در میان آنها ده ها خارجی باشند.
براساس گزارش مقامات فیلیپین، تاکنون دستکم ۲۸۰ تروریست در مراوی کشته شده اند. ۶۹ نیروی نظامی دولتی و ۲۶ غیرنظامی نیز در درگیری های این شهر جان خود را از دست داده اند.
آساق**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن