استفان دی مستورا: داعش در حال عقب نشینی از سوریه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، استفان دی میستورا همچنین در خصوص ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه گفت: تلاش های جدی برای توافق بر سر مناطق کاهش تنش در سوریه وجود دارد.
وی افزود: در نشست آینده‌ آستانه بر سر ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه به مذاکرات ادامه خواهیم داد.
فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه تاکید کرد که در نشست سران کشورهای عضو گروه ۲۰ در خصوص بحران سوریه رایزنی خواهیم کرد.
وی گفت: بهبود شرایط امنیتی در سوریه باعث تسهیل در ارسال کمک های بشر دوستانه به مناطق مختلف سوریه نشده است.
پیشتر میخائیل بوگدانف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و معاون وزیر امور خارجه این کشور در خصوص امضای اسناد ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه در دور جدید مذاکرات سوری – سوری در آستانه پایتخت قزاقستان ابراز امیدواری کرده بود.
تاکنون چهار دور نشست سوری – سوری آستانه در دی ماه، بهمن و اسفند ۹۵ و اردیبهشت ماه ۹۶ با حضور هیات های دولت سوریه، معارضان مسلح پذیرنده پیمان آتش بس فراگیر و کشورهای ایران، ‌روسیه و ترکیه به عنوان تضمین کنندگان صلح برگزار شده است.
نتیجه اصلی مذاکرات دور چهارم امضای تفاهم نامه برای استقرار ثبات در مناطق امنیتی و کاهش تنش بود.
ایران، روسیه و ترکیه ۱۴ اردیبهشت و در چهارمین دور از این مذاکرات، تفاهم نامه ایجاد چهار منطقه امن را در سوریه امضا کردند که در برگیرنده مناطقی در استان های ادلب، بخش هایی از حمص، غوطه شرقی، درعا و قنیطره با هدف کاهش زودهنگام خشونت ها است.
شبک**۹۳۶۵*۱۴۸۸*مترجم: رضا میرزائی* انتشاردهنده: بهمن بامداد **

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن