معاون اول رییس جمهوری وارد کرمانشاه شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار ایرنا، اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، معاونان استانداری، فرماندار کرمانشاه و جمعی از مدیران کل استان در فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی از معاون اول رییس جمهوری استقبال کردند.
معاون اول رییس جمهوری در این سفر یک روزه کارخانه خودروسازی ایران خودرو کرمانشاه در شهرستان صحنه را افتتاح خواهد کرد.
این کارخانه از مصوبات سفر مقام‌ معظم رهبری در سال ۹۰ است که در دولت یازدهم و به ویژه در ۲ سال گذشته رونق گرفت.
این کارخانه قرار بود ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال تولید کند که به ۱۰ هزار دستگاه تقلیل پیدا کرد اما در سفر سال گذشته رییس جمهوری به استان مصوب شد که در مرحله نخست آن ۳۰ هزار دستگاه سالانه تولید شود.
این کارخانه که بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری داشته از ۵۰ روز پیش با نیروهای بومی تولید آزمایشی خودرو پژو پارس را شروع کرده است.
بلافاصله پس از افتتاح مرحله دوم، ظرفیت خودروسازی کرمانشاه به ۱۰۰هزار دستگاه افزایش می یابد.
امروز همچنین با حضور معاون اول رئیس جمهوری سدهای زمکان در دالاهو و جامیشان در سنقر و کلیایی به بهره برداری خواهد رسید.
در مجموع سه هزار میلیارد ریال برای این ۲ پروژه عمرانی سرمایه گذاری شده است.
ظرفیت سدهای جامشیان و زمکان به ترتیب ۵۰ و ۲۵ میلیون متر مکعب است و تا پایان سال جاری، ۲ هزار و ۷۰۰ هکتار زمین های کشاورزی شهرستان های دالاهو و سنقر و کلیایی را زیرکشت آبی خواهند برد.
شرکت در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه با رویکرد اقتصاد مقاومتی و تبیین نقش و تکالیف استانها در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال از دیگر برنامه های دکتر جهانگیری در این سفر خواهد بود.
وزاری نیرو، صنعت و کشاورزی در این سفر معاون اول رییس جمهوری را همراهی می کنند.
دکتر جهانگیری ۳۰ فروردین ۹۵ هم سفری یک روزه به استان کرمانشاه داشت و در آن سفر نیز ۲ سد مخزنی ‘تنگه حمام’ (شهدای گمنام) در قصرشیرین و ‘دایک'' در گیلانغرب و طرح تولیدی نان صنعتی کرمانشاه را افتتاح کرد و همچنین از سد داریان در پاوه و راه آهن غرب در مسیر ملایر به کرمانشاه و کرمانشاه به قصرشیرین بازدید کرد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت و ۲۴ هزار و ۶۴۰ کیلومتر مربع مساحت، دارای ۱۴ شهرستان، ۳۱ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۷۹۳ روستای دارای سکنه، در غرب کشور واقع شده است.
۸۰۶۶ انتشاردهنده:علی مولوی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن