کتابی برای کشف «راز گمشده مجنون»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه جهاد و مقاومت مشرق، «راز گمشده مجنون» عنون کتابی از «مرضیه نظرلو» است. در این کتاب که در قالب مستندگاری‌ تنظیم شده است، به زندگی شهید «علی هاشمی» پرداخته شده است.

این کتاب روایتی است داستانی که به استناد مصاحبه‌ها تحقیقات و اسناد مرتبط با شهید به نگارش درآمده است.

نویسنده در مقدمه کتاب درآورده است:

«کتاب راز گمشده مجنون برشی داستان گونه اما کاملا مستند است از زندگی، جنگ، قرارگاه نصرت و راز و رمزهای هور که بنا دارد با تصویرهای واقعی به قدر بضاعت به مخاطب نزدیک و گوشه‌ای هر چند کوتاه از ابعاد وجودی سردار جنگ ـ علی هاشمی ـ را به تصویر بکشد.

سعی نویسنده برآن بوده است که حقیقت خاطرات و وقایع با پردازش ذهنی و تصویرسازی خیالی آمیخته نگردد و روال داستانی صرفا در جهت ارتباط گرفتن با مخاطب و تاثیر پذیری با استخدام خاطرات در آمده است.»

قسمتی از متن کتاب:

«یادت هست شبی که برای آخرین بار همه دور هم نشسته بودیم زینب روی کولت سوار شده بود و دانه‌های برنج را می‌ریخت روی سرت و قمر حرص می‌خورد. حالا زینب بزرگ شده و پریشان نشسته کنار دستم و از لحظه‌هایی که بدون تو قد کشید برایت حرف دارد. رفتی آمدی اینقدر سبک شده بودی که دخترت می‌توانست تو روی دست بلند کند و به تمام دوستانش نشان بدهد.

گل‌هایی را هم که نقشه می‌کشید تا دور گردنت بیندازد حالا پرپر کرده و ریخته روی چادرش، حال و هوای هفت سال پیش را هم ندارد دیگر نمی‌خواهد سر دوستانت داد بکشد، نشسته روی خاک و دانه‌های اشک پهن شده روی صورتش…»

«راز گمشده مجنون» به کوشش «مرضیه نظرلو» در ۲۳۱ صفحه مصور تدوین و در ۳۰۰۰ نسخه توسط نشر «صریر» منتشر شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن