سفیر عراق: نبرد اصلی مبارزه با ایدئولوژی داعش است/ همه پرسی استقلال کردستان غیرقانونی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، حیدر منصور، سفیر عراق در مسکو با اشاره به پیروزی‌های ارتش عراق در نبرد با تروریسم تاکید کرد، نبرد مهمتر نبرد با تفکر داعشی است، در غیر این صورت داعش در چهره‌ای دیگر پدیدار خواهد شد.

وی در مصاحبه با شبکه خبری روسیا الیوم تاکید کرد: همه‌پرسی در کردستان عراق غیرقانونی و مخالف با قانون اساسی است. برادران در اقلیم کردستان عراق شریکان حقیقی در روند سیاسی هستند.

منصور در ادامه افزود، در این خصوص مذاکرات مستمری بین بغداد و اربیل وجود دارد و همچنین کشورهای همسایه، روسیه و آمریکا با استقلال اقلیم کردستان مخالف هستند و بر اتحاد عراق تاکید دارند.

سفیر عراق در مسکو پیرامون عملیات باز پس گیری موصل و تلعفر با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای کاهش قربانیان تا حد ممکن، اظهار داشت: غیر ممکن است که در مبارزه با تشکیلاتی مانند داعش کسی کشته نشود و از طرفی نیز گزارش سازمان حقوق بشر درباره موصل “مبالغه‌آمیز” بود.

وی در خصوص عملیات بازگشت کودکان اعضای کشته شده داعش با تابعیت روسیه گفت، مطمئنا بین طرف‌های عراقی و روسیه درباره مساله بازگشت کودکان روسی و دیگر کودکان هماهنگی وجود دارد، این هماهنگی روند دیپلماتیک و قانونی را در عراق طی می‌کند از این طریق توانستیم شش کودک با تابعیت روسی را توسط وزارت خارجه روسیه، دو سفارت عراق و روسیه و طرف‌های عراقی به کشورشان بازگردانیم.

منصوراز تلاش‌های مرکز تبادل اطلاعات میان بغداد، مسکو، تهران و دمشق قدردانی کرد که از طریق هماهنگی بین چهار کشور مذکور با ارائه اطلاعات کمک شایانی کرد.

چهار کشور مذکور برای نابودی تروریسم تلاش می‌کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن