داعش

چه مناطقی در افغانستان تحت کنترل طالبان قرار دارد + نقشه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، گروه طالبان با انتشار نقشه‌ای مناطق تحت کنترل و مناطقی در افغانستان را که در آنها با نیروهای دولتی درگیر است، مشخص کرد.

در نقشه‌ای که «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی این گروه منتشر کرده است مواضع گروه طالبان با رنگ سفید و مناطق تحت تسلط دولت افغانستان با رنگ سیاه مشخص شده‌اند.

همچنین در این نقشه مناطق تحت درگیری با رنگ آبی، و مناطق تحت تسلط گروه تروریستی داعش با رنگ قرمز مشخص شده‌اند.

این در حالی است که اداره بازرسی ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان در آخرین گزارش خود اعلام کرده بود که حکومت افغانستان بر کمتر از ۶۰ درصد از خاک افغانستان تسلط دارد.

همچنین بر اساس این گزارش تسلط دولت افغانستان در یک سال اخیر نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۵ درصد کاهش داشته است.

گروه طالبان اوایل سال جاری نیز اعلام کرد که حدود ۳۴۹ شهرستان را در اختیار دارد اما این ادعا از سوی حکومت افغانستان رد شد.

بر اساس گزارش اداره بازرسی آمریکا در امور بازسازی افغانستان، از مجموع ۴۰۷ شهرستان افغانستان، ۲۵۸ شهرستان تحت کنترل دولت افغانستان، ۳۳ شهرستان تحت کنترل مخالفان مسلح است و در ۱۱۶ شهرستان نیز درگیری ادامه دارد.

در حالیکه برخی از رسانه‌ها گروه تروریستی داعش را بزرگنمایی می‌کنند اما در نقشه‌ای که گروه طالبان منتشر کرده است حضور داعش تنها در چند  شهرستان‌ ولایت ننگرهار با رنگ قرمز مشخص شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن