خانه / داعش / تمام تلاش آمریکا به تاخیر انداختن اعتراف به شکست خود در سوریه است

تمام تلاش آمریکا به تاخیر انداختن اعتراف به شکست خود در سوریه است

«حسن الحسن» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: درست است که آمریکا در چشم بسیاری از کشورهای جهان همچنان یکی از ابرقدرت ها به شمار می رود ولی به این معنا نیست که هرچه آمریکا بخواهد باید انجام شود.
وی اظهار داشت: وجود نیروهای آمریکایی در خاک سوریه نقض حاکمیت ملی سوریه و قوانین بین المللی است و بارها از سوی دولت سوریه بر اشغالگر بودن آن ها تاکید شده است.
الحسن افزود: آمریکا در سوریه دو راه بیشتر در پیش ندارد یا باید با سوریه و محور مقاومت به خاطر اشغالگری خود درگیر شود و یا با اعتراف به شکست خارج شود.
وی بیان کرد: آمریکا به این نتیجه رسیده است که طرح ها و توطئه هایی که قرار بود به وسیله مزدوران و گروه های تروریستی مورد حمایت خود اجرا کند با شکست رو به رو شده است.
این کارشناس مسائل نظامی گفت: عملیات جدید برخی گروه های کردی با نام «توفان جزیره» برای حرکت به سوی دیرالزوربا حمایت آمریکا، گامی برای معرفی خود به عنوان نیرویی موثر در مبارزه با تروریسم است.
الحسن افزود: این پیشروی بدون درگیری انجام شده است، زیرا هم داعش و هم این گروه ها مزدور آمریکا هستند و همه از این موضوع آگاهند و این یک پیروزی به شمار نمی رود.
وی اضافه کرد: باید توجه داشته باشیم که این فقط گروهی از کردها هستند که به ابزار آمریکا تبدیل شده اند و بیش از ۵۰ درصد برادران کرد از اجزای تشکیل دهنده جامعه سوریه در کنار دولت سوریه هستند و با تبدیل شدن به ابزار و مزدور طرف های خارجی مخالفند.
الحسن گفت: متاسفانه در منطقه ما گروهی مانند برخی کشورهای عربی به گاو شیرده تبدیل شده اند و گروهی نیز مانند جزئی از کردها به سواری دادن عادت کرده اند.
وی بیان کرد: هر طرفی که بر روی دولت سوریه اسلحه بکشد و هرگروهی که بدون اجازه دولت سوریه پا برخاک کشور بگذارد در یک ردیف و دشمن تجاوزگر شناخته می شود.
کارشناس و پژوهشگر مسائل راهبردی و نظامی سوریه اظهار داشت: وقتی از موضوع کردهایی صحبت می کنیم که به طرح های آمریکایی پیوسته و آلت دست آمریکا شده اند، این موضوعی است که امنیت چهار کشور را در این منطقه تهدید می کند و هیچ یک از این کشورها از کنار این تهدید به آسانی عبور نمی کنند.
الحسن گفت، هر چند که در حال نزدیک شدن به پایان تروریسم در خاک سوریه هستیم ولی صحنه میدانی همچنان آمادگی تغییرات مختلفی را دارد زیرا محور مقاومت ثابت کرد که توانایی برهم زدن بازی های آمریکایی – صهیونیستی را دارد و درآینده نیز ممکن است به هر شیوه ای، سد راه اجرای توطئه های دیگر شود.
خاورم**۶۱۱۶*۱۶۱۳*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

x

حتما ببینید

افزایش شانش نخست وزیری العبادی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از «شیعه نیوز»، روزنامه «العربی ...