خانه / اخبار / وقایع یمن / ائتلاف عربی مدعی شد که حملات علیه یمن قانونی است

ائتلاف عربی مدعی شد که حملات علیه یمن قانونی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از «شیعه نیوز»، منصور بن احمد المنصور، سخنگوی تیم مشترک ارزیابی جنگ یمن وابسته به ائتلاف عربی مدعی شد: ائتلاف قبلا بارها از حمله به مراکزی که غیرنظامیان در آنجا بوده‌اند، خودداری کرده است. به رغم سیطره انصارالله بر تأسیسات غیرنظامی اما نیروهای ائتلاف همواره حملات‌شان دقیق و درست بوده و برای ممانعت از هدف قرار دادن غیرنظامیان تلاش زیادی کرده‌اند.

وی گزارشات نهادهای بین‌المللی درباره حمله ائتلاف به غیرنظامیان را تکذیب و ادعا کرد: ما به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از عفو بین‌الملل درباره مورد هدف قرار دادن مجتمع تربیتی دختران شیما در شهر حدیده دست یافتیم. تحقیقات ائتلاف ثابت کرد که حوثی‌ها در داخل این مجتمع بودند و از آن به عنوان مرکز فرماندهی و تجمع استفاده می‌کردند.

این سخنگو نتایج تحقیقات ائتلاف روی ۱۵ مورد حمله به مواضع غیرنظامی را اعلام کرد و مدعی شد: حمله به غیرنظامیان در یمن روند نزولی داشته است.

این سخنگو به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از دیده بان حقوق بشر درباره حمله ائتلاف به کارخانه‌ای در استان حجه اشاره کرد که به کشته شدن ۱۴ کارگر و زخمی شدن ۱۱ تن دیگر منجر شده بود.

وی مدعی شد: نیروهای ائتلاف هدف نظامی را بمباران کردند و به دلایلی که خارج از اراده ماست بمب از مسیر خود منحرف شد و به این کارخانه اصابت کرد.

المنصور حمله ائتلاف به دانشگاه الزهراء در صنعا را نیز تکذیب کرد و گفت که دانشگاهی با این اسم وجود ندارد.

عبدالعزیز الواصل، سفیر عربستان در دفتر سازمان ملل در ژنو نیز اظهارات زید بن رعد الحسین، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل درباره کشته شدن غیرنظامیان در حملات ائتلاف را غیردقیق دانست و مدعی شد: حوثی‌ها با لباس غیرنظامی جنایت می‌کنند و بیشتر قربانیان همان حوثی‌ها هستند که لباس غیرنظامی پوشیده‌اند!

وی بر تمایل عربستان برای ادامه و تقویت همکاری با کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل تأکید کرد.

x

حتما ببینید

ائتلاف سعودی در جبهه ساحل غربی یمن، متحمل شکست خفت‌باری شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ...