۱۱ یادمان شهدا در اردبیل احداث شد

1

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار ایرنا ، علی واحد روز پنجشنبه در دیدار رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با فرماندهان نظامی استان اردبیل افزود: ۷۰ شهید گمنام در نقاط مختلف استان اردبیل خاکسپاری شده که باعث ایجاد روحیه معنوی در جامعه شده است.
وی اظهار کرد: همچنین مرکز فرهنگی هنری دفاع مقدس استان در منطقه گردشگری شورابیل در زمینی به مساحت ۴.۵ هکتار با زیربنای شش هزارو ۲۵۰ متر مربع با اعتباری بیش از ۳۰ میلیارد ریال در حال احداث است.
وی بیان کرد: مرکز اسناد دفاع مقدس استان اردبیل هم در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر با زیربنای یکهزار و ۱۰۰ متر در سه طبقه در حال احداث است که امیدواریم تا آخرآبانماه امسال به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به اینکه استان اردبیل جزو استان های پیشرو در تدوین دانشنامه دفاع مقدس است، اضافه کرد: دایره المعارف دفاع مقدس استان هم در حال چاپ و انتشار می باشد.
واحد با اشاره به اینکه در حال آماده کردن تاریخ شفاهی دفاع مقدس استان هستیم، گفت: در حال مصاحبه و ضبط و ثبت خاطرات رزمندگان استان به صورت شفاهی می باشیم که در آن به نقش انقلابیون استان در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس پرداخته می شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اردبیل افزود: تدوین نقش استان اردبیل در دفاع مقدس یکی دیگر از طرح های فرهنگی در دست اجرا است که نقش هر شهرستان استان به صورت جداگانه توسط پژوهشگران برجسته این حوزه تدوین خواهد شد.
وی اظهار کرد: تاکنون ۳۰ قلم ادوات و تجهیزات جنگی برای نمایش در مرکز فرهنگی هنری دفاع مقدس به استان آورده شده است.
وی بیان کرد: استان اردبیل سه هزار و ۴۰۰ شهید، ۹ هزار جانباز، ۷۰۹ آزاده و هشت شهید مدافع حرم در راه اسلام و آرمان های انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.
خبرنگار: نعمت محسن زاده**انتشاردهنده:عارف شیرزاد
۶۱۳۰/ ۱۲۵۷

نظرات بسته شده است.