یادواره شهدای فصل تابستان شهر مریانج برگزار می‌شود

یادواره شهدای فصل تابستان شهر مریانج برگزار می‌شودبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛  حمیدرضا محمدی مسئول ستاد دائمی برگزاری یادواره‌ شهدای مریانج از برگزاری یادواره شهدای فصل تابستان مریانج پس از نماز مغرب و عشا امشب خبر داد وافزود: حجت الاسلام سید حسین مومنی، سخنران برجسته کشور در این مراسم حضور خواهد داشت.

وی ادامه داد: از شهدای شاخص یادواره فصل تابستان مریانج می‌توان به سردار شهید هادی فضلی، فرمانده اطلاعات عملیات لشگر انصارالحسین(ع) در عملیات مرصاد اشاره کرد.

مسئول ستاد دائمی برگزاری یادواره‌ شهدای مریانج با بیان اینکه یادواره‌های شهدا به صورت منظم و فصلی در این شهر برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری، امروز زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و بر این اساس چندین سال است هر سال چهار یادواره در شهر شهیدپرور مریانج برگزار می‌شود.

وی با اشاره به نقش چشمگیر مردم این شهر در مبارزات انقلابی و دوران دفاع مقدس بیان کرد: مردم مریانج به ویژه سردار شهید شیخ اکبر یارمحمدی، پیش از انقلاب دوشادوش آیت‌الله شهید مدنی ایستاده و از آغازین روزهای دفاع مقدس نیز با تقدیم شهید محمود اقبالی در عملیات‌های متعدد حضور یافتند.

محمدی اظهار داشت: مردم شهیدپرور مریانج آخرین شهید به نام کاظم عابدی را نیز ۱۲ فروردین ۱۳۹۰ در درگیری با گروهک پژاک، تقدیم انقلاب کردند.

وی یاد آورشد: مریانج در دوران دفاع مقدس ۹ هزار نفر جمعیت داشت که از این بین ۱۵۳ شهید و هزار و ۵۰۰ ایثارگر را به نظام و انقلاب تقدیم کرده است.

مسئول ستاد دائمی برگزاری یادواره‌ شهدای مریانج با اشاره به اینکه از نظر تعداد شهدا نسبت به جمعیت، رتبه دوم یا سوم کشور مربوط به مریانج است، افزود: در کل کشور به ازای هر ۲۰۰ نفر یک شهید، در استان به ازای هر ۱۲۰ نفر یک شهید، اما در مریانج به ازای هر ۶۰ نفر یک شهید وجود دارد.

این مسئول اضافه کرد: هشت سردار شهید به نام‌های حبیب‌الله مظاهری، علیرضا حاجی‌بابایی، هادی فضلی، اکبر یارمحمدی، اسماعیل شکری‌موحد، عباس فرجی، علیرضا دهقانی و حمیدرضا یکن‌آبادی از این شهر بوده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن