هرگز جبهه را نباید خالی کرد(حدیث دشت عشق)

مسلم نیّری فلّاح، از بسیجیان و دلسوزان اسلام بود. دوره ابتدایی و راهنمایی را در بارکوسرا و دوره دبیرستان را در ناصرکیاده سپری نمود. اواخر دبیرستان بود که ترک تحصیل نموده و به کرج رفت و در کارخانه کفش ملّی به کار پرداخت. سه سال در آنجا کار می کرد و حاصل دسترنجش را برای پدر و مادر می فرستاد.
سرانجام وقتی صدّام تکریتی به میهن اسلامی ما حمله کرد با توجّه به اینکه تنها فرزند پسر خانواده بود او داوطلبانه با ۱۸ نفر از بچّه‌های محل به خدمت سربازی رفتند. دوره آموزشی را در لویزان گذراند و از آنجا به دزفول و شوش دانیال اعزام شد. اکثر بچه هایی که با او به سربازی رفته بودند فرار کردند ولی او می گفت: نباید به دشمنان پشت کنیم بلکه باید از روبرو با دشمن بعثی بجنگیم. او بسیار شجاع و نترس بود. یکبار که عراقی‌ها را به اسارت گرفته بود به او تشویقی نیز داده بودند. بار آخر که آمده بود، از همه خداحافظی کرد و گفت: می دانم که شهید می شوم، به مدرسه رفت و به مدیر مدرسه پیشنهاد داد: اگر من شهید شدم، اسمم را روی مدرسه بگذارید تا پدرم با از دست دادن من فکر نکند که همه چیزش را از دست داده است. با چند نفر از دوستانش نیز وداع کرد و رفت.
او سرانجام در تاریخ ۹ اردیبهشت سال ۱۳۶۰ بر اثر اصابت ۹ تیر دشمن به پهلویش، در شب ۱۹ ماه رمضان دعوت حق را لبیک گفت. بخشی از وصیت نامه شهید: مادر بهتر ازجانم، پدر خوبم، اگر شهید شدم در شهادتم زیاد ضجّه و ناله نکنید. بلکه دیداری از آسیب دیدگان مناطق جنگی داشته باشید آن وقت است که دلتان به رحم می آید. جوانان عزیز باید بدانند که هرگز جبهه را نباید خالی کرد. زیرا دشمن در آن صورت کشور عزیزما را غصب خواهد نمود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن