امام جمعه بوشهر:زندگی شهید ابوتراب عاشوری بر پایه تقوی استوار بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری یکشنبه شب در سی و نهمین سالگرد شهادت حجت الاسلام ابوتراب عاشوری افزود: شهید عاشوری لحظه ای در راه خدا توقف نکرد و اینکه می بینیم بعد از سالیان سال از او به این شکل تکریم می شود نشان از عزت اوست.
وی افزود: تمامی عواملی که باعث عزت و به کمال رسیدن انسان می شود در شهید عاشوری وجود داشته است و به همین خاطر خداوند او را چنین محترم قرار داده است.
صفایی بوشهری گفت: شهید عاشوری به خاطر ارادتی که به سید و سالار شهیدان داشت و ذاکر اهل بیت بود سالروز شهادتش نیز در سوم محرم قرار گرفت تا ارتباط معنوی وی با این ماه برقرار باقی بماند.
امام جمعه بوشهر بیان کرد: شهید عاشوری شخصی با ایمان، علم، مجاهدت و دارای تقوی بود که علاوه بر داشتن این فضیلت ها آنها در بین مردم ترویج می داد.
وی مجاهدت و شهادت در راه خدا را از عوامل عزت خواند و افزود: این عوامل به شخص، خانواده، ملت و دین آن شهید عزت می بخشد و به همین خاطر شهید عنصر عزت آفرینی است.
شیخ ابوتراب عاشوری فرزند شیخ عباس متولد ۱۳۱۲ هجری شمسی در روستای حیدری از توابع شهرستان دشتی استان بوشهر است که ۱۳ آذر ۱۳۵۷ شمسی به دست مأموران رژیم پهلوی در بوشهر ترور شد.
وی تحصیلات حوزوی را در نجف و قم تا درجه اجتهاد ادامه داد و برای تبلیغات مذهبی به بوشهر آمد و در بوشهر مقدمات تأسیس مدرسه علمیه را فراهم کرد و به فعالیت علیه نظام شاهنشاهی پرداخت و در سال ۱۳۵۷ شمسی مورد تعرض و اذیت مأموران پهلوی قرار گرفت و سرانجام در همین سال به ضرب ۶ گلوله عوامل طاغوت ترور شد.
رژیم پهلوی اجازه نداد مراسم تشییع جنازه و کفن و دفن در بوشهر انجام شود و لذا پیکر وی به روستای (چغادک) در نزدیکی بوشهر که هم اکنون به شهر تبدیل شده منتقل و در حسینیه‌ای که خودش بنیان نهاده بود به خاک سپرده شد.
۷۲۱۲/۶۰۴۳**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن