خانه / شهدای مافع حرم / تیپ زینبیون / معرفت اولین شرط پیروی از امام حسین (ع)/ ولایت دلیل اصلی دشمنی دشمنان با شیعیان است

معرفت اولین شرط پیروی از امام حسین (ع)/ ولایت دلیل اصلی دشمنی دشمنان با شیعیان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کیار بیدار، حجت الاسلام ابوالقاسم قربانی در جمع عزاداران حسینی و زینبیون روستای تشنیز گفت: خداوند بزرگ برای هدایت انسان ها راهنمایان و هادیانی فرستاده است که این هادیان و راهنمایان از آغاز خلقت تا پایان جهان همواره در کنار انسان ها هستند تا راه هدایت از گمراهی مشخص شود و بی شک اهل بیت (ع) بهترین هادیان و راهنمایان انسان ها هستند.

وی افزود: در آخرالزمان مسلمانان به ۷۳ فرقه تقسیم می شوند و همه آنها مدعی راستین بودن و برحق بودن هستند اما پیروان فرقه ای نجات می یابد که راه هدایت و راستی را پیش بگیرند.

قربانی افزود: هر چند بسیاری از فرق منشعب شده از اسلام در حال حاضر مدعی حقانیت و تاسی از تعالیم راستین اسلام هستند اما شیعه این افتخار را ارد که امامن دوازدگانه را به عنوان رهبر و پیشوای خود برگزیده است و امام حسین علیه السلام نیز به عنوان سومین امام معصوم شیعیان در راه حفظ و حراست از دین اسلام از همه چیزش حتی جان شیرینش گذشته است، شیعه معتقد است که امام حسین علیه السلام چراغ هدایت و کشتی نجات است و خوشا بحال کسانی که در مسیر ابا عبدالله الحسین گام بردارند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کیار گفت: عظمت امام حسین علیه السلام تا آنجاست که اهل بیت (ع) هم پیروان خود را به تاسی از راه و هدف امام حسین علیه السلام توصیه می کنند.

حجت الاسلام قربانی افزود: شرط اول کسی که خود را پیرو امام حسین می داند دلشان معرفت و شناخت است و کسی که به امام حسین علیه اسلام معرفت ندارد ادعایش ادعایی واهی است.

وی در ادامه گفت: پس از واقعه غدیر خم و معرفی حضرت علی علیه السلام به عنوان امیرالمومنین پیامبر  ۷۰ روز زندگی کردند اما با وفات پیامبر (ص) ولایت امیرالمومنین علی علیه السلام توسط آل مروان غصب شد در آن زمان بنی امیه که خود به حقانیت حضرت علی و امامان بعد از ایشان واقف بودند تا آنجا اهمیت و منزلت و جایگاه امامت را پائین آوردند که در نزد مردم امات را با خلافت یکسان معرفی کردند در حالی که واقعا اینگونه نبود.

حجت الاسلام قربانی گفت: امام حسین علیه السلام با قیام خود و ایستادگی در برابر آل معاویه به دنبال سلطنت و پادشاهی نبود بلکه بدنبال اجرای احکام الهی در بین مردم بود اما دشمنان این را نمی خواستند و هنگامیکه نتوانستند با دسیسه هاف با تهمت ها و… چهره ی امام حسین علیه السلام و هدف والایش را خدشه دار کنند کمر به قتل آن حضرت بستند تا اینکه در روز دهم محرم سال ۶۱ هجری در کربلا شهادت امام حسین علیه السلام و یاران صدیقش به دست سپاه کفر و ظلم اموی رقم خورد.

وی در پایان گفت: دشمن از ابتدا تاکنون بدنبال دشمنی کردن است و در حال حاضر نیز با همان اهداف گذشته در حال آسیب رساندن به دین و مقدسات است کما اینکه امروز هم شاهد هستیم دشمنان بدنبال خدشه دار نمودن چهره ی ولایت در کشور هستند اما به حمد و سپاس الهی موفق به رسیدن به اهداف شومشان نشده اند.

 

درباره basir

دعای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی : «پروردگارا! همه‌ ما را، زندگی ما و عمر ما را، ختم به خیر بفرما؛ برای این حقیر و هر کسی که علاقه‌مند است، شهادت را به ‌عنوان آخرین پله زندگی ما قرار بده.» نوروز 1396

حتما ببینید

خانواده ۳ شهید؛ دو شهید در جنگ، یک شهید در دفاع از حرم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از مشرق، ما ۱۲ خواهر …