سردار علی فضلی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در کرج، افزود: راهیان نور به مثابه یک فناوری برای انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل حاضر و آینده است که در دوران دفاع مقدس ۳۶ هزار دانش آموز در کربلای ایران شهید شدند.
وی با بیان اینکه راهیان نور حلقه ارتباط امت و ارزش‌هاست، یادآور شد: دفاع مقدس الگویی برای همه نسل‌ها و عرصه‌ای برای تربیت جوانان است و علاوه بر اینها امروز شاهد افزایش چشمگیر حضور زائران غیر ایرانی در راهیان نور در کربلای ایران نیز هستیم.
رئیس قرارگاه راهیان نور دانش آموزی امام حسن عسگری (ع ) خاطر نشان کرد: سال گذشته بیش از ۷ میلیون نفر توفیق حضور در راهیان نور را داشته‌اند که ۸۰ درصد آنها برای نخستین بار در کربلای ایران حضور یافته‌اند.
سردار فضلی اضافه کرد: با توجه به اینکه البرز میزبانی برنامه ملی اعزام دانش آموزان کشور در کاروان راهیان نور در سال ۹۶ را بر عهده دارد، یکهزار و ۶۰۰ دانش آموز از استان های همجوار امروز از این استان به سفر معنوی راهیان نور اعزام می شوند.
وی ادامه داد: راهیان نور یکی از بزرگترین عملیات های فرهنگی کشور است که می تواند فرهنگ دفاع مقدس را در میان نسل های امروزی نهادینه سازی کند.
وی گفت: ما از مولایمان امام خامنه ای عزیز، دو موضوع را یاد گرفتیم، اول اینکه اولویتمان کار برای شهدا به ویژه شهیدان گمنام باشد، دوم اینکه تقویت اردوهای راهیان نور در دستور کار و برنامه ریزی هایمان باشد.
فضلی بیان کرد: بعد از عنایت خدا، راهبری و تبیین و فرمان مولایمان، راهیان نور تا به امروز روند رو به پیشرفت داشته باشد و قطعا برای رسیدن به قله پیشرفت، بدون عنایت خدا و تدبیر نایب امام زمان(عج) هیچ چیزی ممکن نبود.
وی افزود: توفیق نوکری در عملیات بزرگ فرهنگی کشور را کسب کردیم و یقینا بدون عنایت خداوند، نمی توانستیم راهیان نور را به این نقطه برسانیم.
رئیس قرارگاه راهیان نور دانش آموزی امام حسن عسگری (ع ) گفت: امروز قشر فرهیخته ما از جمله اساتید دانشگاه،فرهنگیان، دانشجویان،دانش آموزان ، از پیرو جوان از قشرها و شهرهای مختلف، به مناطق عملیاتی مشرف می شوند و میزبان اصلی این مناطق که شهدا هستند، از آنها قطعا استقبال خواهند کرد و ما باید قدردان این توفیق باشیم.
فضلی با بیان اینکه حرکت عظیم اردوهای راهیان نور حرکت عظیم و با ارزش است، اضافه کرد: حرکت انقلابی و مردمی راهیان نور خواب را از چشمان دشمنان گرفته است.
وی با اشاره به اینکه امسال ۸ میلیون نفر به سفر راهیان نور اعزام می شوند، ادامه داد: دفاع مقدس، شهدا و راهیان نور به هیچ گروه و صنفی وابستگی ندارند و متعلق به همه مردم از همه سلائق است.
۲۸۱۹/۱۵۳۵خبرنگار: مهین مالمیر**انتشار دهنده:داریوش غفاری

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
Load More By basir
Load More In محسن حججی
نظرات خود را به آدرس (info@shohadaharam.ir) ایمیل بزنید

بررسی

مداحی بسیار زیبای حاج علی کلهر در وصف شهید حججی و شهدای خانطومان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از …