مسئولان با جدیت و حساسیت بیشتر کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان را سرعت ببخشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی شامگاه سه‌شنبه در مراسم اختتامیه مسابقات قرآن بسیج در مسجد سید‌های اراک اظهار داشت: با توجه به حادثه دلخراش زلزله که در غرب کشور ایران و عراق رخ داد، عواطف انسان دوستانه ملت شریف ایران آن‌ها را به سمت یاری که یک امر اخلاقی است هدایت می‌کند و همچنین در راستای کمک به زلزله زدگان پرداخت یک سوم از وجوه شرعی یا همان سهم امام برای امداد رسانی به زلزله زدگان بلامانع است.

وی افزود: هم اکنون که عملیات آوار برداری رو به اتمام است باید تمام ظرفیت‌های پزشکی منطقه در راستای رسیدگی به مصدومان برای جلوگیری از تلفات جانی بیشتر بسیج شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: مسئولان و مردم باید با جدیت و حساسیت ویژه این حادثه و آسیب‌ها را پی‌گیری کنند و به یاری هموطنان مصیبت‌زده خود در آن مناطق شتافته و پس از برآورده کردن نیازهای اولیه و اساسی با همت مضاعف، خود را برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده آماده کنند.

دری نجف آبادی بیان کرد:  علت عمق فاجعه و تلفات بالای جانی مقاوم نبودن ساختمان های مسکونی است و مسئولان باید از این حوادث درس عبرت گرفته و نسبت به مقاوم سازی منازل مسکونی هم در شهرها و هم در روستاها برنامه‌ریزی کنند.

وی ادامه داد: تمام افراد و مسئولان باید تلاش کنند که ساختمان‌هایی ساخته شود که در برابر بلایای طبیعی از جمله زلزله مقاوم باشد و معماران و مهندسان به گونه‌ای عمل کنند که آسیب کمتری را در زمان وقوع حادثه شاهد باشیم چون ما همه مسئول هستیم و نباید منایع مالی را به آتش بکشیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: تقاضا داریم که وزارت راه و شهرسازی، نظام مهندسی،بنیاد مسکن و غیره نظارت خود را قوی کنند و نظارت عملی وموثر داشته باشند.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: سه سال قبل یک زلزله شدید در کشور ژاپن رخ داد اما چون ژاپنی‌ها از ابتدا در ساخت و ساز‌های خود دقت لازم و کافی را استفاده کرده و همه را ضد زلزله ساخته بودند در این حادثه تنها هفت نفر از بین رفتند و فقط خسارت مالی گریبان گیر این کشور شد.

باید به سمت قرآن و سیره پیامبران حرکت کنیم

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به ایام اربعین گفت: برای تمام افرادی که این بستر با عظمت را در ایام اربعین در چند سال اخیر بوجود آورده‌اند و دراین حرکت عظیم نقش آفرین بودند آرزوی توفیق داریم و امیدواریم که همه مشمول لطف و شفاعت امام حسین(ع) قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: در آستانه روز‌های پایانی ماه شریف صفر قرار داریم و به نوعی هم ایام رحلت پیامبر اکرم بوده و هم شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) است که امیدواریم با تلاش مردم عزیز برنامه‌های روز‌های آخر با کیفیت کامل و عظمت اجرا شوند.

دری نجف آبادی با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی بیان کرد: امام جمعه اراک در ادامه سخنان خود آموزه های قرآن کریم را، راهگشای مشکلات فرهنگی جامعه عنوان کرد و گفت: نشر معارف قرآنی در بین آحاد مردم سطوح مختلف می تواند یک حرکت بی‌نظیر در راستای احیای فرهنگ اسلامی در جامعه باشد

وی ادامه داد: تمام اماکن دینی ومذهبی و دستگاه‌های مربوطه باید در برگزاری مسابقات قرآنی تمام تلاش لازم را انجام دهند و هرگونه آمادگی را در راستای برگزاری هرچه بهتر این برنامه‌ها داشته باشند چون گسترش و اشاعه سبک زندگی اسلامی، پرهیز از تجمل گرایی و نهادینه کردن فرهنگ قناعت در جامعه از مسیر عمل به موازین قرآن کریم می‌گذرد.

امام جمعه اراک عنوان کرد: ما باید به جای استفاده از برنامه‌های غیرضروری تلوزیون و فضای مجازی که نتیجه در دام افتادن را دارد به سمت قرآن و سیره پیامبران حرکت کنیم و عمل و درک قرآن و شعور و شعار قرآنی را جز واجب ترین برنامه‌های زندگی و وظیفه خود قرار دهیم.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: امیدواریم که استان مرکزی در امر تلاوت، حفظ، تفسیر و عمل به قرآن کریم از تمام استان‌ها پیشتاز باشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن