خانه / حرم / اعضای پارلمان ترکیه بر اقتدا به انقلاب امام حسین (ع) تاکید کردند

اعضای پارلمان ترکیه بر اقتدا به انقلاب امام حسین (ع) تاکید کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از «شیعه نیوز»، اعضای پارلمان ترکیه، نهضت امام حسین (علیه السلام) را درسی برای تمامی مسلمانان جهان دانستند و بر ضرورت ترک درگیری های طایفه ای و نژادپرستانه و اقتدا به انقلاب امام حسین (علیه السلام) تاکید کردند.

“نهمد غالب انصاری اوغلو” نماینده پارلمان با هیئت همراه به زیارت حرم مطهر امام حسین (علیه السلام) مشرف شد.

وی گفت: ما همراه با داستان های مصیبت و حزنی که اهل بیت (علیهم السلام) متحمل آن شدند، تربیت شدیم و رشد کردیم. این مسئله عبرتی برای ماست که باید در زندگی از آن بیاموزیم، به همین خاطر به حرم امام حسین (علیه السلام) آمدیم تا از نزدیک این عظمتی که خداوند به این مرد انقلابی و رهبر بزرگ داده است، مشاهده کنیم.

انصاری اوغلو افزود: به اعتقاد من این مصیبتی که ۱۴۰۰ سال از آن می گذرد و شهادت امام حسین (علیه السلام)، درسی برای تمامی مسلمین جهان است و همگی می توانند از آن درس بگیرند.

وی تصریح کرد: هدف اصلی از این دیدار، گسترش روابط بین دو طرف است.

انصاری اوغلو بر ضرورت التزام به آموزه های دین اسلامی حنیف، ترک درگیری ها و اختلافات طایفه ای و نژادی و اقتدا به نهضت امام حسین (علیه السلام) تاکید کرد و به کنار گذاشتن گرایش هایی که برخی از مردم با آن و از طریق کشتار، آواره کردن و اشغال شهر ها، چهره اسلام را مخدوش می کنند، اشاره کرد.

عضو پارلمان ترکیه اشاره کرد: از آثار تاریخی موزه امام حسین (علیه السلام) بازدید کردیم و زیبایی عمارت اسلامی که حرم مطهر با آن بنا شده را مشاهده کردیم.
اعضای پارلمان ترکیه بر اقتدا به انقلاب امام حسین (ع) تاکید کردند

درباره

حتما ببینید

آئین شکرانه «خدمت، عزت و اقتدار» در حرم رضوی برگزار می‏‌شود

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه استان های باشگاه …