خانه / شهید / یادواره ملی شهیده “زینب کمایی” در اصفهان برگزار می‌شود

یادواره ملی شهیده “زینب کمایی” در اصفهان برگزار می‌شود

حسین رجب‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به جزئیات برگزاری یادواره ملی شهیده زینب کمایی و ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز کشور اظهار داشت: یادواره ملی شهیده زینب کمایی، شهید شاخص سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور با عنوان «سرمشق ایمان»، فردا سه‌شنبه ۷ آذر در گلستان شهدای اصفهان برگزار می‌شود.

وی افزود: مهدی فیض معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش و صابر ماهانی، رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور، سردار غلامرضا سلیمانی فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان، جمعی از خانواده شهدا، جمعی از دانش‌آموزان شهرهای اصفهان، درچه، فلاورجان، شاهین شهر، مبارکه و خمینی شهر در این مراسم حضور دارند.

مسئول فرهنگی بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان ادامه داد: اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، روزهای سه شنبه هر هفته، برنامه اقامه نماز وحدت را با حضور دانش‌آموزان مناطق مختلف در محل گلستان شهدای اصفهان برگزار می‌کند که این نماز به مناسب برگزاری یادواره، با همت بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان برگزار می‌شود.

وی گفت: برپایی ایستگاه و وجرای سرود توسط ۲ گروه سرود دانش‌آموزی، برپایی غرفه‌های کتاب، عفاف حجاب، هنرهای تجسمی و خطاطی و نقاشی و رونمایی از کتاب «مشق آخر» شامل خاطرات شهیده کمایی از دیگر برنامه‌های این یادواره است.

رجب‌پور گفت: کتاب دیگری با عنوان «راز درخت کاج» شامل خاطرات مادر شهیده زینب کمایی در سال‌های گذشته در قالب ۱۰ فصل نوشته و در قالب کتاب صوتی تدوین شده است، قرار است این کتاب صوتی توسط رادیو اصفهان پخش شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های شهیده کمایی تصریح کرد: هر ساله،۲ شهید دانش‌آموز توسط سازمان بسیج دانش‌آموزی به عنوان شهید شاخص انتخاب می‌شود که امسال شهیده زینب کمایی به عنوان شهید شاخص انتخاب شد.

مسئول فرهنگی بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان بیان کرد: شهیده زینب کمایی اصالتاً اهل آبادان است که به همراه خانواده در سال ۱۳۶۰ به دلیل جنگ تحمیلی به اصفهان نقل مکان می‌کند و پس از چند ماه اقامت در اصفهان به شاهین شهر منتقل و ساکن می‌شود.

وی با بیان اینکه شهیده کمایی در مدتی که در اصفهان اقامت داشت، در مدرسه نجمه تحصیل کرد، گفت: این شهیده والا مقام با اینکه در روزهای پایانی اسفند ۵۹ درس خواندن خود را از سر گرفت با تلاش بسیار تا پایان سال تحصیلی به عنوان دانش‌آموز ممتاز انتخاب شد.

رجب‌پور عنوان کرد: شیهده کمایی پس از سکونت در شاهین شهر در مدرسه ۲۲ بهمن مشغول تحصیل شدکه ۸ آبان ۱۳۹۶ همزمان با سالروز شهید فهمیده پیش‌یادواره این شهیده برگزار و از سرود دانش آموزی رونمایی شد.

وی ادامه داد: شهیده کمایی در شب سال تحویل سال ۱۳۶۱ در سن ۱۵ سالگی از مادرش اجازه می‌گیرد که در مسجد المهدی شاهین شهر نماز بخواند که در مسیر، توسط عوامل گروهک تروریستی منافقین به علت فعالیت‌های انقلابی ترور می‌شود و جنازه این شهیده، ۳ فروردین پیدا می‌شود و این در حالی است که در همان زمان ۲ نفر از برادران و ۲ نفر از خواهران این شهیده در عملیات فتح المبین حضور داشتند.

مسئول فرهنگی بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان بیان کرد: پیکر شهیده کمایی همراه با پیکر شهدای عملیات فتح المبین در اصفهان تشییع و رو به روی خیمه گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده شده است و از این شهیده دست نوشته، جدول محاسبه اعمال و ۲ وصیت نامه بسیار عارفانه به جای مانده است.

درباره

حتما ببینید

دشمن از فرهنگ ایثار و شهادت جوانان این مرز و بوم می‌ترسد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایکنا از گیلان، سرهنگ …