عربستان سازمان ملل را طرفدار نیروهای یمنی برخوردار از حمایت ایران دانست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، ائتلاف متجاوز سعودی از سازمان ملل بدلیل انتشار گزارشی مبنی بر کشته شدن بیش از ۱۰۰ یمنی در پی حملات این ائتلاف در طی ۱۰ روز انتقاد.

ترکی بن صالح المالکی سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف متجاوز سعودی در بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف از گزارش سازمان ملل گفت: «جیمی مک گلدریک» مسئول هماهنگ کننده امور انساندوستانه در یمن در گزارش خود از نیروهای حوثی برخوردار از حمایت‌های ایران جانبداری کرده است و او از طریق این گزارش، تلاش کرده که به شبه نظامیان کودتا در یمن مشروعیت بخشیده و از طریق تکرار آنچه در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی وابسته و حامی حوثی‌ها منتشر می‌شود، افکار عمومی را گمراه کند.

وی مدعی شد که سازمان ملل گزارش خود را بدون تحقیق صادر کرده و این امر دال بر جانبداری این سازمان از شبه نظامیان حوثی است. سازمان ملل جنایات و تجاوزهای شبه‌نظامیان حوثی علیه ملت یمن که آخرین مورد آن ترور‌ها و بازداشت را نادیده گرفته است.

المالکی همچنین مدعی شد که ائتلاف متجاوز سعودی بر اجرای قوانین حقوق بشر بین‌المللی به‌ویژه قوانین مربوط به حفاظت از غیرنظامیان پایبند است و بر بهبود اوضاع انسانی در یمن و پایان دادن به درد و رنج مردم یمن که شبه نظامیان حوثی برخوردار از حمایت‌های ایران مسبب آن هستند، اصرار می‌ورزد.

مک گلدریک روز پنجشنبه اعلام کرد که ۶۸ غیرنظامی در دو حمله هوایی جداگانه ائتلاف تحت رهبری ریاض در یمن در یک روز کشته شدند.

این مقام سازمان ملل در بیانیه‌ای گفت، حمله اول در روز سه‌شنبه، یک بازار شلوغ و معروف در استان «تعز» را هدف قرار داد که ۵۴ غیرنظامی از جمله ۸ کودک کشته شدند و ۳۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند و حمله دوم در استان «حدیده» به وقوع پیوست و ۱۴ نفر از یک خانواده جان خود را از دست دادند.

این در حالی است که از یکم تا بیست و ششم دسامبر جاری (۱۰ آذر الی ۵ دی)، ۶۰۰ شهروند یمنی در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به شهادت رسیده و یا زخمی شدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن