خانه / اخبار / بزرگداشت شهید سیدحمید تقوی‌فر در اهواز برگزار شد

بزرگداشت شهید سیدحمید تقوی‌فر در اهواز برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهواز، آئین بزرگداشت رزمنده دلیر سردار شهید سید حمید تقوی‌فر از شهدای مدافع حرم استان خوزستان با حضور خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و رزمندگان اسلام در اهواز برگزار شد.

در این آئین مردم شهرهای مختلف خوزستان از جمله اهواز و کوت عبدالله یاد و خاطره رزمنده دلیر سردار شهید سید حمید تقوی‌فر از شهدای مدافع حرم ایران را گرامی داشتند.

آئین بزرگداشت رزمنده دلیر سردار شهید سید حمید تقوی‌فر از شهدای مدافع حرم خوزستان در کنار مزار شهید در گلزار شهدای اهواز انجام شد که اقشار مختلف مردم، به ویژه جوانان و نوجوانان اهوازی به این دلیرمرد ادای احترام کردند.

همچنین جمعی از خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم در آئین بزرگداشت رزمنده دلیر سردار شهید سید حمید تقوی‌فر از شهدای مدافع حرم خوزستان حضور داشتند.

در حاشیه این برنامه یکی از جوانان اهوازی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: سردار شهید سید حمید تقوی‌فر انسان خیلی بزرگی است که خدمات زیادی انجام داد و جبهه مقاومت مرهون تلاش‌ها و فداکاری‌های این دلیرمرد است.

وی افزود: متاسفانه در ایران به ویژه استان خوزستان و اهواز که زادگاه این شهید است آن چنان که باید و شاید شناخته شده نیست که امیدواریم با اقداماتی که انجام می‌شود سردار بزرگ اسلام شهید سید حمید تقوی‌فر به جامعه و نسل جوان و نوجوان معرفی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از تسنیم سردار شهید سید حمید تقو‌ی‌فر، پنجمین شهید مدافع حرم خوزستان فرزند شهید سید نصرالله تقوی‌فر و برادر شهید سید خسرو تقوی‌فر است که در یکم فروردین ماه سال ۱۳۳۸ در اهواز به دنیا آمد.

این دلیرمرد خوزستانی پس از هجوم تکفیری‌ها به کشورهای سوریه و عراق به جبهه مقاومت پیوست و همراه با رزمندگان اسلام به نبرد با دشمن پرداخت تا اینکه در روز شنبه ششم دی‌ماه سال ۱۳۹۳ در منطقه عمومی سامرا در کشور عراق به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

پیکر مطهر سردار شهید سید حمید تقو‌ی‌فر پس از انتقال به ایران، در صبح روز سه‌شنبه نهم دی‌ماه سال ۱۳۹۳ مصادف با هفتم ربیع الاول سال ۱۴۳۶ هجری قمری با حضور سردار قاسم سلیمانی و جمع زیادی از خانواده‌های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم از حسینیه ثارالله اهواز تشییع شد.

پس از برگزاری آئین تشییع پیکر پاک سردار شهید سید حمید تقو‌ی‌فر به بهشت‌آباد اهواز منتقل شد و در گلزار شهدای این شهر در کنار مزار پدر شهیدش سید نصرالله تقوی‌فر آرام گرفت.

درباره

حتما ببینید

جوانانی که با لب خندان برای تقدیم جانشان به حضرت زینب (س) می‌روند +فیلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای …