خانه / اخبار / استمرار کار فرهنگی، ارزش‌های دینی را تحقق می‌بخشد

استمرار کار فرهنگی، ارزش‌های دینی را تحقق می‌بخشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلیمن سید محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، عصر روز گذشته در مراسم اختتامیه و تجلیل ازخادمین اربعین حسینی موکب شهدای مدافع حرم اوقاف و امور خیریه و موکب شهدای عاشورائیان تبریز با بیان اینکه اثرات فواید هزینه بودجه در بخش فرهنگ دراز مدت است، گفت: به دلیل ابعاد گسترده موضوع فرهنگ، باید ورودی کارآمد، مداوم، همراه با مدیریت راهبردی در این مسیر صورت پذیرد.

وی، با اشاره به رخنه‌ای فرهنگی و استحاله ارزش‌های دینی و ملی که از سوی دشمنان طراحی می‌شود، افزود: با استمرار در کار فرهنگی و مدیریت موثر بر آن و همچنین سرمایه گذاری در این بخش علاوه بر مقابله با هجمه‌های دشمنان، نسل‌های آینده نیز از برکات آن بهره‌مند خواهند شد.

وی با تاکید بر اتحاد و یکدلی در بین متولیان برنامه‌های فرهنگی تصریح کرد: برای اثر بخشی در کار فرهنگی باید با بکار گیری نوآوری، خلاقیت و تولید فکر به صورت ضابطه مند در پیشبرد اهداف گام برداشت.

حجت‌الاسلام آل هاشم با بیان اینکه فرهنگ عاشورا ریشه در اعتقادات مسلمانان به ویژه شیعیان دارد، گفت: در راستای انجام کار فرهنگی اثرگذار و همچنین برای برگزاری مراسم باشکوه تر اربعین حسینی در شهرهای مختلف عراق در طول سال، کارهای فرهنگی استمرار داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: دشمن هر روز با توطئه‌ای جدید در تلاش است در قالب جنگ نرم با ملت ایران مقابله کند، اما شور،شعور و غیرت دینی و ملی این ملت همیشه در صحنه مانع هر گونه هوچی گری خواهد شد.

وی، در پایان با تقدیر از خادمان موکب شهدای مدافع حرم اوقاف و امور خیریه و موکب شهدای عاشورائیان تبریز و همراهی و مشارکت نهادهای انقلابی و دولتی با این موکب، خاطرنشان کرد: حرکت معنوی اربعین حسینی و استقرار موکب‌های خدمات رسان در مسیر حرکت کاروان زائران به یک فرهنگ اثرگذار تبدیل شده است، که باید از آن حفاظت و حراست کرد.

در پایان این مراسم از خادمین اربعین حسینی موکب شهدای مدافع حرم اوقاف و امور خیریه و موکب شهدای عاشورائیان تبریز تجلیل به عمل آمد.

درباره

حتما ببینید

تشریح برنامه‌های بسیج شهرداری تهران در هفته بسیج

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، …