خانه / اخبار / زندگی‌نامه شهید مدافع حرم محمد‌علی الله‌دادی در «لبخند پاریز»

زندگی‌نامه شهید مدافع حرم محمد‌علی الله‌دادی در «لبخند پاریز»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ «لبخند پاریز»  زندگی‌نامه سردار شهید محمدعلی الله‌دادی نوشته رخساره ثابتی از سوی نشر بیست وهفت سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ منتشر شد. شهید الله دادی از جمله فرماندهان و سرداران ایرانی است که در جریان حمله بالگرد اسرائیلی، به همراه جهاد مغنیه فرزند شهید عماد مغنیه به شهادت رسید.

کتاب زندگینامه این شهید، با مطالبی که مجید محمدولی طی مصاحبه با خانواده و همرزمان این شهید در کرمان و سیرجان تولید کرده، به چاپ می‌رسد. این مصاحبه‌ها طی ۲۰ تا ۲۵ روز تولید شدند و سپس در اختیار رخساره ثابتی نویسنده اثر قرار گرفتند و وی، متن این مصاحبه‌ها را برای چاپ آماده کرده و ساختاری روایی به آن‌ها داده است.نام این کتاب از روستای پاریز که محل تولد این شهید است، گرفته شده است.

در بخشی از این کتاب آمده است: ذهنش مشوش بود و ناآرام. عطیه توی اتاق خودش بود. رفت پیش او و گفت می‌رود پایین خانه‌ همسایه. گفت ممکن است دیر بیاید. دو سه تا از بچه‌های عرب پشت در خانه‌ همسایه ایستاده بودند و در نیم‌باز بود. معصومه هم ایستاد دم در. همسایه که آمد، ازش پرسید «چی شده؟ از سوریه چه خبر؟» گفت خبری نیست. خانمش را صدا زد. به معصومه گفت «بفرما داخل.» رفت. دید دو‌تا از بچه‌های ایرانی هم نشسته‌اند. بلند گریه کرد و گفت «هیچ کس چیزی به من نمی‌گه. چی شده؟» گفتند جهاد مغنیه شهید شده می‌خواهیم برویم خانه‌شان. شما هم بیایید.

معصومه آشوب بود. نمی‌توانست حرف‌هایشان را باور کند. به حسین‌آقا، که از ایران با آن‌ها آمده بود، گفت «سوریه چی شده؟ برای حاجی اتفاقی افتاده؟» حسین آقا گفت «نه. این حرف‌ها چیه؟ بشینید ما هم چیزی نمی‌دونیم. داریم تماس می‌گیریم ببینیم چه خبره.» ده دقیقه بعد گفتند «فلانی را در سوریه می‌شناسی؟ او شهید شده.» معصومه با بغض گفت «پس حاجی هم باش بوده.»
– نه حاجی نبوده.
– شما رو به خدا راستش رو بگید؟
– چند‌تا از بچه‌ها بودند ولی مشخص نیست حاجی بوده یا نه.
همه سکوت کردند. چند دقیقه بعد تلفن زنگ زد. همسایه تلفن را برداشت. وقتی قطع کرد گفت «حاجی پاش مجروح شده.» معصومه بلند شد ایستاد…».

درباره

حتما ببینید

تشریح برنامه‌های بسیج شهرداری تهران در هفته بسیج

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، …